Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Skandaalne kantsler Priske sai ka teise sutsaka, valitsuse pressikonverentsil ei huvitanud see teema enam kedagi

-
04.02.2021
Vaktsineerimine

Sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske järjekorravälisel eliitvaktsineerimisele pole enam keegi reageerinud ja elu läheb edasi, nagu polekski midagi juhtunud.

Tänasel korruptsioonivalitsuse pressikonverentsil küsisid ajakirjanikud selle valdkonna vastutavalt töö- ja terviseministrilt Tanel Kiigelt küll Koit Toome kohta, räägiti ka sellest, keda siiski eelisjärjekorras vaktsineerida, kuid muidu teravalt ministreid ründavad ajakirjanikud ega ministrid ise poetanud Priske juhtumist sõnagi.

Küll sai selgeks, et Kaja Kallase jutt riigijuhtide eelisvaktsineerimisest maeti esialgu maha.

Õhtuleht siiski kirjutab, et kui Priske esimese doosi saamist põhjendati kuuenda doosi ehk nn ülejäägiga, siis see jutt on taas täielik jama: Priske sai vaktsiini 5. jaanuaril, Euroopa ravimisamet seadustas kuuenda doosi kasutamise aga alles 8. jaanuarist.

Kuna ametlik poliitika kuuendat doosi enam ülejäägina ei käsitle ning ka Pfizer saadab arveid kõigi kuue doosi eest, siis kerkib küsimus, kelle arvelt sai Priske kätte oma teise vaktsiinidoosi? Siis ju polnud tegemist enam ülejäägiga, vaid ta sai selle ikkagi riskigrupi ja arstide arvelt? Priske rääkis küll esimese doosi saamisest ja vabandas, kuid ei kiirustanud välja ütlema, et ei jätnud vaktsineerimist pooleli ning on ka teise doosi äsja kätte saanud, kirjutas Õhtuleht.