Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Skandaalse Indrek Tarandi töölevõtmine näitab PortoRollo valitsuse ja selle välisministri mannetust

-
17.08.2021
Välisminister Eva-Maria Liimets leiab, et põgenikke vastu võtval Eestil jagub raha ka Moldovale.
© Uued Uudised

Uudiste kohaselt alustas intriigide poolest tuntud Indrek Tarand 9. augustil pärast avaliku konkursi edukat läbimist tööd diplomaatilisel ametikohal arengukoostöö ja humanitaarabi büroos, nagu ütles välisministeeriumi pressiesindaja.

Tarandi teatud kompetentsust pole mõtet kahtluse alla seada, küll aga muudab selle mehe töötamise diplomaatilisel ametikohal küsitavaks skandaalide rohkus tema CV-s. Kui selline mees korruptsioonikoalitsioonile diplomaadiks sobib, siis näitab see ka valitsuse taset.

Teatavasti löödi Tarand 2002. aastal välisministeeriumi kantsleri kohalt minema, põhjuseks ebaviisakas käitumine välisminister Kristiina Ojulandiga ja joobes autosõit. Nüüd on Tarand tagasi Eva-Maria Liimetsa juures ja ega tema uued skandaalid tulemata jää, see on Vikipeedia kronoloogiat arvestades juba Tarandi olemuses.

Indrek Tarandil on olnud hiilgeaegu, näiteks 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimistel, mil ta sai 102 509 valija toetuse. 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimistel kandideeris Tarand Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas. Ta kogus 2857 häält, kuid ei osutunud valituks, sest oli vahepeal oma populaarsuse jõudnud maha mängida.

Enne diplomaatilisse teenistusse asumist töötas Tarand ühe aasta Nõva koolis ajaloo ja ühiskonnaõpetuse ning inglise keele aineõpetajana. Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse (RKK) teadurina hakkas Tarand tööle mullu detsembris, keskendudes Kremli mõju analüüsimisele Valgevenes. Nagu näha, ei suutnud ta Valgevene samme Leedu ja Läti suunal kuidagi ette näha.

Indrek Tarandi suurim nõrkus on skandaalide rohkus – teda ei tunta enam mitte Euroopa Parlamendi saadikuna, vaid mehena, kes läks segama ühe erakonna miitingut ja sai selle eest jalaga tagumikku. Samuti mehena, kes irvitades omastas võõra raha, mille ta pärast pikki vaidlusi siiski tagastas.

Välisministeerium sai seega diplomaadi, kelle tuntus põhineb suuresti jalaga tagumikku saamisel ja ebaausal käitumisel. Või ka kukla mulgustamisel.