Skandaalsed paljastused kaitseväes toimuva kohta: korralagedus on õitsele löönud kindral Terrase ajal

Eesti,
©Tiina Kõrtsini/Õhtuleht
Kinral Riho Terras tunneb ennast hästi paraadidel, kuid ilmselt mitte lahinguväljal.

Eesti kaitseväes toimub kummalisi asju, mis jõuavad üha enam avalikkuse ette, kuid panevad ka vastutajate kohta küsima.

Kõik need sõnumid lõhnavad pahasti. Eesti Päevaleht kirjutab: “Reservväelased kinnitasid, et aega teenides tehakse sageli kanepit. Kedagi see otseselt ei sega, sellest vaikitakse.” Temaga ühineb Delfi: “Eesti julgeoleku eest vastutava kaitseväe avalikus dokumendiregistris rippusid aastaid avalikult asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud dokumendid: delikaatsed isikuandmed, teave, mille avalikuks tulek kahjustab eraelu puutumatust, info kaitseväe varustuse ja turvameetmete kohta.” Mõlemad uudised samal ajal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hiljuti toimus kaitseväes riigireetmise juhtum, kus integratsiooni paipoisina esitletud Deniss Metsavas, kes jõudis väga kõrgele ametikohale, osutus Vene spiooniks. Siiani on teadmata, kui palju riigile olulisi saladusi võis ta lekitada ja kuidas ta sai suunata näiteks relvaoste, et need oleksid Eestile mõttetud.

Paljud äkkmobilisatsioonid on näidanud, et päris suur osa reservväelastest ei ilmu kohale, kuid puudujate karistamine jookseb soiku, mis süvendab ükskõiksust riigikaitse vastu. Mis aga on kõigi nende juhtumite (mida on kaugelt rohkem, kui loetletud sai) ühendav lüli?

Selleks lüliks on see, et kõik need korralagedused said teoks kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase ametiajal. Tuletagem seejuures meelde, et 2016. aasta novembris leiti miinijahtijalt Sakala rekordkogus salasigarette ja -alkoholi, aga juba paar kuud hiljem, järgmise aasta vabariigi aastapäevaks sai Terras oma protežeerijalt, president Kersti Kaljulaidilt kindrali auastme. Terrast on pidevalt ülendanud ka teine globalistist president Toomas Hendrik Ilves.

Kui meenutada Terrase käitumist riigireeturi Metsavase tabamise järel, jääb meelde täielik vastutusest kõrvalehiilimine ja püüd näidata juhtunut stiilis: “Ikka juhtub!” või siis “Kes oleks võinud arvata? Oli nii tore poiss, ja osutus kaabakaks!” Kuigi meedias küsiti, millal viib kindral õlakud presidendile, seda siiski ei juhtunud.

EKRE esimees Mart Helme ütles, et just Terrase ajal on kõik ligadi-logadi. “Korralagedus on kõiges, alates lünkadest mobilisatsioonis, varustatuses ja lahingvõimekuses, sellele aga lisandub ka otsene korralagedus kaitseväe sees, kus suitsetatakse kanepit, sest sõduritel olevat igav,” rääkis Helme.

EKRE kaitseministrikandidaat Leo Kunnas on oma Delfis ilmunud riigikaitseteemalistes artiklites pidevalt väitnud, et kui teised kaitseväe juhatajad on oludele vastavalt suutnud midagi ära teha, siis Terrase ametiajal on loodud paraadarmee, mis on reaalse võimekuse osas pigem alla käinud. “Kindral Terras pärandab oma järeltulijale kuristiku. Kuristiku armee vahel, mis meil on ja
mida läheb vaja sõjaks Venemaaga,” ütleb ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused