Soome iraaklased smugeldavad Valgevenest tulnud kaasmaalasi läbi Eesti

Eesti,
©UU
Soome ettevõtjad kurdavad tööjõu puuduse üle Eestis, samas kui eestlased sõidavad nende juurde Soome. Pilt on illustratiivne.

Politsei pidas pühapäeval Tallinna sadamas kinni teise inimese dokumente esitanud Iraagi kodaniku ning kaks Soome elamisloaga Iraagi kodanikku, keda kahtlustatakse tema toimetamises üle riigipiiri.

Politseinikud kontrollisid pühapäeva õhtupoolikul Tallinna sadama D-terminali reisijate ootealal kolme inimest, kellest ühe puhul tekkis kahtlus, et ta esitas kontrolliks teise inimese dokumendid, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja teisipäeval. Kuna ka kaks temaga koos reisinud Soome elamisloaga Iraagi kodanikku – 44-aastane mees ja 44-aastane naine – andsid vastuolulisi ja segaseid ütlusi, pidasid politseinikud kõik kolm inimest kinni.

Politseinikud selgitasid välja, et teise inimese dokumente esitanud noormees oli tegelikult 19-aastane Iraagi kodanik, kes oli Euroopa Liitu jõudnud ebaseaduslikult läbi Valgevene. Leedus varasemalt erinevates majutuskeskustes viibinud noormees lahkus sealt omavoliliselt. Politsei kahtlustab, et temaga koos sadamas kinnipeetud Soome elamisloaga Iraagi kodanikud proovisid toimetada teda Leedust läbi Läti ja Eesti Soome.

19-aastane noormees toimetati kinnipidamiskeskusesse, 44-aastased Iraagi kodanikud on hetkel kuriteos kahtlustatavatena kinnipeetud. Nende tegude uurimiseks alustati kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb välismaalase ebaseaduslikku toimetamist üle riigipiiri.

Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Aru märkis, et politsei kontrollib juba mitmendat kuud täiendavate jõududega reisijaid ja sõidukeid Põhja-Eesti sadamates. “Kuna rändesurve Valgevenest ei ole kuskile kadunud, teeme omalt poolt kõik, et Eestist ei saaks rändekanalit Soome ega Rootsi,” sõnas Aru. “Lisaks täiendavale kontrollile sadamates kontrollivad politseinikud riiki saabujaid senisest palju sagedamini ka Lõuna-Eestis.”

Alates augusti keskpaigast, mil politsei piiriületusel kontrolli tugevdas, on piiriületusel kokku kontrollitud 183 845 inimest ja 94 228 sõidukit. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused