Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome pani ennast lukku, sinna pääseb vaid erilisel vajadusel

-
11.04.2020
Soome vahet saab teatud tingimustel jälle reisida. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Laupäeval jõustus Soome-poolne piirang, mis keelab reisijatel riiki siseneda – Tallinna ja Helsingi vahel liikuvad laevad ei luba enam pardale jalgsi või autoga reisijaid.

Tegu on koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmega, mis esialgu kehtib 13. maini. Piirangud kehtestati ka Rootsi suunal.

Kaubavedu riikide vahel jätkub mõlemas suunas. Piirang ei puuduta kaubavedajaid, laevade meeskonnaliikmeid ja vahetusi, laevade tehnilisi hooldusmeeskondi ja veel mõningaid spetsiifilisi töötajaid.

Reisijateveo piirang Soome suunal kehtestati kõigile laevafirmadele, mille laevad liiguvad Soome ja naaberriikide vahel.

Seega on alates laupäevast reisivõimalused Eesti-Soome vahel viimse võimaluseni piiratud. Lennuühendus mingil määral jätkub, Finnair lubab lende Tallinna ja Helsingi vahel vastavalt nõudlusele.

Jätkuvalt saavad kaugemalt tulijad Soome kaudu Eestisse naasta. Tallink on lubanud, et autoga ja jalgsi reisijad võetakse Helsingist Tallinna sõitmiseks peale. Välisministeerium soovitab võtta juba asukohariigis lennukile minnes kaasa tõend, et lõppsihtkoht on Eesti – selleks sobib laevapilet.

Helsingi-Tallinn-Helsingi marsruudil vältimatult tööl käima pidavad inimesed ja kaubavedaja peavad oma reisiõigust piiril tõendama – lisaks passile või ID-kaardile kaasas kanda ka dokumenti, mis tõestaks reisimise vajadust, näiteks töölepingut. Lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb Soome piirivalve.