Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Soome sisserändajate nõustaja Riho Laurisaar pillub Eesti riigi nimel õhku kahtlaseid lubadusi toetusest rändekavadele

-
18.09.2019
Sellised inimesed ei tule siia lõimuma – nad tulevad oma kolooniat looma.
© UU

Sisserändajate nõustaja Tamperes Riho Laurisaar kirjutab ERR-is Soome näitel sisserändest ja leiab, et ebaõnnestunud lõimumine saab alguse halvast poliitikast, mitte halbadest inimestest.

Huvitav on Laurisaare väide: sisserändajad ei ole paratamatus ja see, mida ühiskond sisserändajatelt on oodanud või mitte oodanud, on osalt tegemata poliitika, mitte sisserändajate viga. Siin saab ühe asjaga nõustuda – sisseränne pole tõesti paratamatus, kuid sisserändajate olematuid vigu nägi Soome piisavalt Turu pussitamiste ja Oulu vägistamiste aegu.

Pärast pikki selgitusi Soome migratsioonipoliitika kohta jõuab Laurisaar küsimuses “Miks see kõik meile oluline on?” kummaliste teadmisteni: “Eelnev on meile oluline, sest Eesti on ametlikult toetaval seisukohal Euroopa rändekava mehhanismiga ja kvoodipagulasi tuleb lähiaastatel Eestisse kindlasti rohkem kui seni. Vähemalt kehtivate plaanide järgi oli Eesti valmis vastu võtma kuni 550 juba EL-is olevat ja ümberpaigutamist ootavat pagulast,” väidab nõustaja.

Ta jätkab: “…Kuna Eesti ei ole vaidlustanud EL-is juba olevate põgenike jaotusvalemit erinevate riikide vahel, siis on küllaltki tõenäoline, et sisserändajaid on tulevikus Eestis märksa rohkem kui praegu. See tähendab ka, et meil on võimalus teha nii nagu teised pole teinud. Sisseränne euroopalikus tähenduses on Eestis uus nähtus. Mismoodi sisserändajatesse suhtuma hakatakse, kas ja kui problemaatiliseks kujuneb nende elu Eestis, on alguses suuresti poliitika tegijate vastutusel. /…/Süüdistades ja sildistades juba ette siia tulevad kvoodipagulasi, kellele me avame uksed vastavalt nendele rahvusvahelistele lepingutele, millele oleme alla kirjutanud, loome ise endale probleemi juba enne sisserändajate saabumist.”

Kust võtab Laurisaar andmed kvoodipagulaste saabumise ja nende arvu kasvu ning rändekavaga leppimise kohta? Loodetavasti on need andmed pärit eelmise valitsuse tegemistest, sest vähemalt EKRE osalusega valitsus ei hakka kvoodipagulasi importima ja rändepakti ellu viima. Vastupidi, siseminister Helmel on käsil päris põhjalik pakett sisserände piiramiseks.

ERR-i loos on seega õhku paisatud hulk kahtlast infot massiimmigratsiooni suurepärasest tulevikust Eestis.