Soomes ja mujal töötanute heaks: kahest riigist pensioni saajate maksuvaba tulu kasvab

Rubriik Eesti On
©UU
Soomest pensioni saajatele kehtinud ebaõiglus saab lahenduse.

Valitsus kiitis heaks tulumaksuseaduse muudatused, millega muuhulgas kehtestatakse Eesti inimestele mitmed maksusoodustused.

„Täna saab pensionär, kes lisaks Eestile saab vähemalt 75% oma pensionist mõnest välisriigist, kasutada Eestis maksuvaba tulu ainult proportsionaalsele osale oma sissetulekust, siis edaspidi arvestatakse seda tema kogutulu ulatuses,“ selgitas rahandusminister Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Pensionärid saavad sellest rahalise võidu. Arvestada tuleb aga, et pensionäri kogutulust lähtuv maksuvaba tulu vähendamine jääb sellisel juhul kehtima,“ lisas Helme.

Kui Eesti pensionär saab aastas näiteks 6000 eurot pensioni Eestist ning 18 000 eurot pensioni Soomest ehk 75% maksustatavast tulust on teenitud välisriigis ja 25% Eestis, siis kehtiva seaduse alusel saab ta teha 25% mahaarvamistest Eestis ehk tema maksuvaba tulu oleks aastas 167 eurot. Muudatuse tagajärjel kasvab see antud näite puhul 667 euroni. Seda võimalust saab kasutama hakata järgmisest aastast.

Lisaks sätestatakse eelnõuga veel rida maksusoodustusi Eesti inimestele. Täiendav maksuvaba tulu lapse eest suureneb alates kolmandast lapsest 100 euro võrra kuus. Täiendav maksuvaba tulu lapse eest ei vähene, kui laps saab toitjakaotuspensioni või rahvapensioni toitja kaotuse korral.

Aasta viimases kvartalis sünnitus-, lapsendus- või koondamishüvitise saanutele tekib võimalus osa hüvitisest maksustamise mõttes uude aastasse kanda, et mitte kaotada jooksva aasta maksuvaba tulu arvestuses. „Senine olukord ei olnud aasta lõpus sünnitajate suhtes õiglane. Lapseootel naised peaksid saama keskenduda enda ja lapse heaolule, mitte muretsema suurema maksukoormuse pärast,“ ütles minister Helme. „Seetõttu andsin ministeeriumi ametnike ülesande leida koostöös maksuametiga lahendus, mis tagaks sünnitajate võrdse kohtlemise. See lahendus on nüüd leitud ja saab lähiajal ka seadustatud.“

Riigieelarvest makstavale lasterikaste perede kodutoetusele ja väikeelamute energiatõhususe suurendamise toetusele kehtestatakse tulumaksuvabastus.

Eelnõuga võetakse üle ka ELi direktiiv 2017/952, millega muudetakse direktiivi 2016/1164 kolmandate riikidega seotud maksustamise ebakõlade osas eesmärgiga vältida topeltmittemaksustamist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused