Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Sots tõmbas saba jalge vahele ja asus LGBT asemel EKRE-t ründama

-
17.10.2019
Sotsid söövad oma sõnu – seda tõestas just Lauri Läänemets.
© Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Lauri Läänemets on ilmselt saanud sugeda “valede” väljendite eest, igastahes on õnnetu marksist asunud oma sõnu siluma ja ütlusi mujale suunama.

Läänemets nentis, et kasutas seksuaalvähemuste organisatsiooni LGBT raha eraldamisest rääkides tele-eetris valesid väljendeid, kirjutab ERR.

Läänemets ütles kolmapäeval saates “Esimene stuudio”, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on LGBT teema tõstatanud, kuid selle teema kõrval jäävad palju olulisemad teemad jäävad tihtipeale varju.

“Jaurame selle pisikese asja pärast…” on ilmselt see lause, mille pärast vikerkaarevärvilised on asunud teise koha sotsi praadima ja ta vabandama sundinud.

Neljapäeval pudisesid Läänemetsal vabandused nagu varrukast: “”Sotside seisukoht oli ja on Läänemetsa sõnul, et mitte kedagi ei tohi tema vaadete või inimeseks olemise omapärade tõttu diskrimineerida. “Seda ma ka öelda tahtsin. ” Muidugi mõista, LGBT on ju vasakäärmuslaste endi lapsuke.

Läänemets väidab: “EKRE tegeleb jätkuvalt probleemide tekitamisega, mis ei ole tegelikult probleemid. Sellega viiakse tähelepanu olulistelt asjadelt nagu asjaolu, et siseminister Mart Helme vastutusalas suletakse merepäästeüksuseid, lõpetatakse maapiirkondades ID-kaardi väljastamised jne. Samuti tõmbavad EKRE ministrid vähemaks või lõpetavad üldse regionaalselt olulised toetused.”

Läänemets laob EKRE ministrite kaela kõik varasemate valitsuste patud, arvates, et neil ongi võimalik kohe kõike parandada. Merepäästeüksuse likvideerimise Haapsalus võttis ette PPA, kelle omatahtsi tegutsevat peadirektorit Vaherit sotsid tuliselt kaitsevad – isegi selle kaotamisest anti meediale teada ministriga rääkimata. Ka oluliste toetuste osas, mida pole küll kusagil maha tõmmatud, saavad EKRE ministrid mängida ainult rahaga, mis neil kasutada on.

Lauri Läänemets on klassikaline argpüks, kes oma sõnadest kiiresti taganeb ja asub ründama kedagi teist, keda on ohutu distantsilt õhku peksta.