Sotsiaalmeedias ollakse maruvihased: tehnikaülikooli ja Aaviksoo tegemistel peab olema tagajärg

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Jaak Aaviksoo

Uudis sellest, kuidas Tallinna tehnikaülikoolis eurorahasid varastati, on inimesed järjekordselt marru ajanud – mis selles riigis tegelikult toimub?

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison kirjutab järgnevalt: “Seda on kurb kirjutada, kuid see on ikka eriline ja tegelik mainekahju Eestile, kui ühes meie parimas ülikoolis toimub massiivne korruptsioon ja varastamine ning seda kõike rektori teadmisel! Just see näitab mentaalset postsovjetlikust, mille sildiga tavaliselt vehivad “avatud ja progressiivsed”, kuid kes nüüd vaikivad. Kas ei peaks meil leiduma riigis moraalset autoriteeti, kes kutsuks Jaak Aaviksood üles lahkumisavaldust kirjutama? Fakt on see, et toimus “loominguline raamatupidamine” (niiviisi siis nimetavad teadlased korruptsiooni), sellest oli teadlik rektor ning ta ei võtnud midagi ette. Lisaks veel pärast avalikkusele valetamine ja hoopis tõerääkija Keegan McBride’i valetajaks tembeldamine. Kuid jah, presidenti ju pole, kes teeks sõnavõtte vajalikul ajal, kohas ja teemal.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks temale vahendavad Uued Uudised üht inimest, keda võib pidada tõeliseks arvamusliidriks – selleks on sotsiaalmeedias väga hinnatud Harri Kingo:

“Alles meie teadlased halasid, et nendele ei anta piisavalt raha ja nad on ilma, vaesed, lausa orvud ja mida kõike. Tuldi tänavale, seisti Toompeal, hoiti plakateid, peeti kõnesid, anti intervjuusid. Ma pole otsustaja – võibolla oli see õigustatud, võibolla mitte. Ma pole teaduse rahastamise osas piisavalt pädev.

Oli kuidas oli, aga Aaviksoo on mees, kes kõik selle protestimise nulliks tegi. Keegi ei anna ju raha millegi heaks sellele, kes raha oma taskusse topib – labaselt ära varastab. Miks peaks EL sellistele oma rahasid jagama!? Või keegi üldse?

Aaviksoo suutis meie teaduse rahastamisele teha suuremat kahju kui kes tahes teine on kunagi teinud. “Hobusevaras” – no see on ikka väga leebelt sellise kohta öeldud!

Selline vargus peab saama menetletud kriminaalkuriteona. Ja vargad peavad oma tegude eest vastutama. Kui meie uurijad ja kohtusüsteem mingile tulemusele ei jõua ja nad seletavad pärast, et kõik oli õige ja korras… No ausalt – ma võtan hangu ja koodi ja ma lähen Toompeale! Sest see pole siis riik! See on miski korruptantide punt, mis tuleb lihtsalt laiali peksta.

Jajah, kui ma selle ülbuse ja nahaalsuse peale mõtlen, ma lähen vihaseks. Aga ma annan selle vihastamise endale andeks, sest ma ei saa sellele miski lääge ninnu-nännuga reageerida.”

Lõpetuseks üks kommentaar sotsiaalmeediast: “Hea, et see korruptsioon toimus TalTechis, mitte Tallinna Tehnikaülikoolis…”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused