Sotsiaalministeeriumis käärib: kantsler Mändmaa möllab

Eesti,
©UU
Superministeeriumi hoones asub ka sotsiaalministeerium.

Praegu peaks sotsiaalministeeriumis olema tegevust palju nii pandeemia kui sõjapõgenikega. Selle asemel käib seal käärimine hoopis muudel teemadel. Eesti Ekspress kirjutab, et hiljuti ametisse pandud kantsler Maarjo Mändmaa on oma reformiplaanidega vihastanud välja suure hulga oma alluvaid.

Muu hulgas meenutatakse ka lugusid tema varasmatest skandaalidest. Näiteks 2003. aastal, olles 28aastasena esimest päeva sotsiaalministeeriumi kantsler, andis ta korralduse eemaldada WC-de ustelt mehi ja naisi tähistavad sildid. 20 aastat tagasi oli mõte unisex-vetsudest erakordselt liberaalne ja ületas kohe uudiskünnise.

2022. aastal taas sotsiaalministeeriumi kantslerina annab Mändmaa töötajatele soovituse kodustes külmkappides inventuur teha ning mitte peljata parim enne tähtaja ületanud kaupu. Et oleks vähem raiskamist.

Kõige värskem Mändmaa „koduülesanne“ töötajatele on Eesti Ekspressi teada tarbida ja prügi sorteerida nii, et kuu aja jooksul tekiks vaid üks liiter olmeprügi (eeldusel, et muu prügi on korrektselt sorteeritud). Äsja saabus Mändmaa ministeeriumi ametkondade juhtide koosolekule ja teatab: „Näen, et laual on kommid, aga peaks vist olema salvrätikud!“

Alluvatel aga naljatuju polnud, sest Mändmaa otsusel tehakse tänavu – täpsemalt veel selle kevade jooksul – teoks suur sotsiaalministeeriumi asutuste reform. Põhiline on see, et ta ühendab terviseameti ja ravimiameti, Tervise Arengu Instituut (TAI) aga jaguneb Tervisekassa (endise Haigekassa) ja veel teadmata üksuste vahele laiali.

Loe lisaks: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/96165243/sotsiaalministeeriumi-kantsler-tekitab-suurte-uuendustega-palju-paksu-verd-nagu-ristaks-siga-kaoga

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused