Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsialistlik-reformistlik tsirkus – “ühisosa otsimine” siseinfole ligipääsemiseks

-
09.04.2019
© Scanpix.

Eesti poliitikas näidatakse taas välja võimujanu, õelust, pahatahtlikkust ja “ärategemise” soovi, kusjuures Reformierakonna osalus selles näitab sügavamaid eesmärke.

Presidendilt valitsuse moodustamise volitused saanud Reformierakonna juht Kaja Kallas alustas esmaspäeval sotsiaaldemokraatide liidritega võimuliidu asjus ühisosa otsimist, ehkki ei Kallas ega sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski ei usu võimuliidu moodustamisse, kirjutab ERR.

Kaja Kallas tugineb presidendi sõnadele, et Eesti ühiskonna olevat väärtuste konflikt, ja ta soovivat võtta endale aega, sõnastamaks neid väärtusi, millele peaks tema arvates valitsus tuginema.

Uus kolmikvalitsus on sisuliselt koos, tal on ametisse astumiseks parlamendisaadikute hääled olemas ja riik võiks normaalsesse elurütmi astuda, kuid kaks kiuslikku erakonda ja ühe eesotsas istuv lumehelbeke tahavad näidata, kui toredad nemad selles rollis oleksid. Ehk siis tahavad jonnivad lapsed oma liivakastis kasvõi üksi oma leludega mängida, peaasi, et teiste mänge eirata saaks!

Kallas räägib valitsusest, mis ei alandaks kedagi – pärast seda, kui nad alandasid 17 aastat Eesti inimesi, sundides neid koduste soojaarvete maksmise nimel Soome tööle minema! Avatud ühiskond ja majandus Reformierakonna moodi aga tähendavad kahe suurpanga ulatuslikku rahapesu Eesti pangandusruumis nende võimutsemise ajal! Ehk avatus kuritegelikule Vene rahale!

Ühe põhjusena, mis pseudovalitsust kokku klopsida üritatakse, toob ERR välja järgneva: “Reformierakond on opositsioonis olnud ligi kaks ja pool aastat ning ministeeriumide tööst täiesti kõrvale jäänud. Peaministrikandidaadil on aga valitsuse reglemendi järgi õigus riigikantselei abile ning ligipääsule ministeeriumite siseinfole.”

Kas Kaja Kallas soovib järsku teada saada, kui ligidale ollakse Reformierakonna pikaajaliste sigaduste paljastamisele?