Sotsid võtsid pärast vaikust seisukoha, aga põrutasid puusalt

Eesti,
- Updated
357-HOnBqNMB6OksaJLYLk

Suvist vaikelu nautinud sotsid võtsid lõpuks mingi seisukoha, mis aga pole sugugi sotsiaaldemokraatlik.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kutsub eile vastu võetud poliitilises avalduses kõiki Riigikogu liikmeid ning parlamendiväliseid huvirühmi takistama pensionisüsteemi lõhkumist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellega lõhkusid sotsid ise pärast Indrek Saare esimeheks valimist saabunud vaikuse, mida isegi erakonnakaaslased on ette heitnud ning mis pole kuigi hästi mõjunud nende reitingule.

Riigikogu Isamaa fraktsooni esimees Priit Sibul kommenteeris seda avaldust nii, et sotsiaaldemokraatia Eestis on täielikult minetanud oma rolli seista madala sissetulekuga elanikkonna huvide eest ning tegutsetakse ainult pankurite huvides ehk pensionidebatt on paljastanud sotside tegeliku pale.

Hiljuti avaldasid sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Katri Raik ja riigikogu liige Riina Sikkut oma rahulolematust selle üle, et erakond pole pärast uue esimehe valimist aktiivselt poliitikas osalenud ning jätnud selged seisukohad võtmata näiteks pensionirefotmi teemal.

Raik rääkis, et erakond on pärast kahtesid valimisi ja erakonna esimehe vahetust elanud vaikelu, ent see peab lõppema.

Teda toetas Riina Sikkut, kes kandideeris Indrek Saare kõrval samuti sotsiaaldemokraatide esimeheks ja kes tõi välja, et sotsid oleks pidanud aktiivselt sõna võtma lisaks pensionireformile ka siis, kui EKRE esimees Mart Helme nimetas Tallinna Ülikooli hobusevaraste koolitajaks.

Erakonna uue esimehe Indrek Saare sõnul tuleb aga lahinguid valida. Teda toetas Rainer Vakra, kelle sõnul tuleb enne püssi laadida ja siis paugutada, muidu juhtub nii nagu Reformierakonnaga, “kes läks karu jahtima ja peaministrit umbusaldama, aga sellega valitsust hoopis kinnitas“.

Pärast Saare valimist esimeheks on sotside toetus kahanenud 11-lt protsendilt 8-le.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused