Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsid võtsid pärast vaikust seisukoha, aga põrutasid puusalt

-
08.09.2019
357-HOnBqNMB6OksaJLYLk

Suvist vaikelu nautinud sotsid võtsid lõpuks mingi seisukoha, mis aga pole sugugi sotsiaaldemokraatlik.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kutsub eile vastu võetud poliitilises avalduses kõiki Riigikogu liikmeid ning parlamendiväliseid huvirühmi takistama pensionisüsteemi lõhkumist.

Sellega lõhkusid sotsid ise pärast Indrek Saare esimeheks valimist saabunud vaikuse, mida isegi erakonnakaaslased on ette heitnud ning mis pole kuigi hästi mõjunud nende reitingule.

Riigikogu Isamaa fraktsooni esimees Priit Sibul kommenteeris seda avaldust nii, et sotsiaaldemokraatia Eestis on täielikult minetanud oma rolli seista madala sissetulekuga elanikkonna huvide eest ning tegutsetakse ainult pankurite huvides ehk pensionidebatt on paljastanud sotside tegeliku pale.

Hiljuti avaldasid sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Katri Raik ja riigikogu liige Riina Sikkut oma rahulolematust selle üle, et erakond pole pärast uue esimehe valimist aktiivselt poliitikas osalenud ning jätnud selged seisukohad võtmata näiteks pensionirefotmi teemal.

Raik rääkis, et erakond on pärast kahtesid valimisi ja erakonna esimehe vahetust elanud vaikelu, ent see peab lõppema.

Teda toetas Riina Sikkut, kes kandideeris Indrek Saare kõrval samuti sotsiaaldemokraatide esimeheks ja kes tõi välja, et sotsid oleks pidanud aktiivselt sõna võtma lisaks pensionireformile ka siis, kui EKRE esimees Mart Helme nimetas Tallinna Ülikooli hobusevaraste koolitajaks.

Erakonna uue esimehe Indrek Saare sõnul tuleb aga lahinguid valida. Teda toetas Rainer Vakra, kelle sõnul tuleb enne püssi laadida ja siis paugutada, muidu juhtub nii nagu Reformierakonnaga, “kes läks karu jahtima ja peaministrit umbusaldama, aga sellega valitsust hoopis kinnitas“.

Pärast Saare valimist esimeheks on sotside toetus kahanenud 11-lt protsendilt 8-le.

UU