Sotsioloog Juhan Kivirähk: Igor Mangi ennustus lubab valitsuse kukkumist sügisel

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Igor Mangi lohutus opositsioonile: no kukub see valitsus, no miks ta siis ei kuku!

Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk soovitab opositsioonil pingutada, sest sügiseks on tšakrate avaja Igor Mang lubanud valimiste järel loodava valitsuse kadu.

“9. veebruaril Eesti Päevaleht LP-le antud intervjuus väitis EKRE esimees Mart Helme, toetudes Igor Mangi ennustusele, et ükskõik mis valitsus kevadel kokku pannakse, sügisel läheb see ümbertegemisele. Kuid selle prognoosi teostumise nimel tuleks opositsioonil siiski ka pingutada!” väidab Kivirähk ERR-is. 

Uuringujuht rõhutab just Mart Helme vahendamist, sest see annab valitsuse kukkumisele justkui mitmekordse jõu – Mang ennustas, Helme kinnitas, Kivirähk võimendas ja kui esoteerilised jõud appi tulevad, siis see neetud EKRE osalusega valitsus langebki!

Kivirähk räägib endiselt Jüri Ratase väidetavatest vabandamistest EKRE retoorika pärast, märkamata seda, et peaminister seda enam ei tee – kolmapäevases infotunnis, kui Liina Kersna tõstataski just rahvuskonservatiivide retoorika teema, ründas Jüri Ratas vastu, toetudes omakorda president Arnold Rüütli kriitikale, kes protesteeris EKRE nimetamise vastu “misogüünse palgega” erakonnaks. Samuti tuletas peaminister meelde Ligi retoorikat.

Kivirähk ülistab Reformierakonda, soovitades neil oodata, “kuni vaenlase laip mööda ujub”. Ta üritab tõestada, nagu oleks riigieelarve strateegia avalikkust šokeerinud – paraku pole näha erilist massilist rahulolematust, vaid inimesed on pigem olukorrast aru saamas, seda enam, et üha enam hakkavad ilmnema ka valitsuse edusammud – kasvõi lubatud alkoholiaktsiisi langetamise jõustumine 1. juulist.

“Oleks mõistlikum demonstreerida oma sisulisi erimeelsusi valitsuse poolt aetava poliitikaga selgete alternatiivide pakkumisega läbi varivalitsuse moodustamise,” soovitab Kivirähk. Sellise varivalitsuse tegevust võis näha nii Mart Helme umbusaldamisel, valitsuse infotunnis kui ka arutelul riigilippude üle Riigikogus saalis – opositsioon on kari räuskavaid, sappi pritsivaid ja ülbitsevaid poliitsigitisi, kes oskavad juba ainult lammutada.

Kivirähk tunnistab siiski: “Kui seni on Reformierakond püüdnud igal võimalusel valijatele Jüri Ratase valitsuse ebapädevust demonstreerida, siis lõputult ei tarvitse selline strateegia edu tuua.” Ega RE ja sotsid polegi muuks võimelised kui ainult teiste kritiseerimiseks.

Kogu Kivirähki jutt on mäng ühte väravasse – toetus opositsioonile ja viha koalitsiooni vastu. Kas mees tõesti ei märka, kuidas see jõhker erapooliklikkus seab kahtluse alla tema pädevuse sotsioloogias, aga ka kogu Turu-uuringute AS-i küsitluste tulemused?

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused