Sotsist Mikser vandus palavat truudust Brüsselile

Eesti,
- Updated
©PM/Scanpix
Valitsus istutab tammesid 21.08.2018. Häädemeeste, Pärnumaa.

Oma kolleegi, riigikogu väliskomisjoni liikme Henn Põlluaasa, karu tagumikku saatmisega skandaalseks saanud välisminister Sven Mikser vandus Raadio 2 eetris truudust pehkinud lääne demokraatiale ja sarjas tervemõistuslikke Poolat ja Ungarit.

Kui Euroopas tekiks kaks riikide leeri, millest ühes oleksid liberaalseid väärtusi (näit. massiimmigratsioon, radikaalfeminism ja homoabielud – UU toim.märkus) hoidvad ning teises neile vastanduvad riigid, siis valiks Eesti kindlasti esimese poole, kinnitas välisminister Sven Mikser.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui me näeme Euroopas valikut liberaalse ja illilberaalse vahel, siis kindlasti ei ole meil oma väärtustele tuginedes väga keeruline selles valikus poolt valida,” ütles Mikser esmaspäeval rahvusringhäälingu raadiokanalis R2 esinedes. “Kui me räägime liberaalsest demokraatiast, siis absoluutselt – see on ju ka üks põhjusi miks me üleüldse oleme pääsenud kõigisse nendesse väärtuspõhistesse organisatsioonidesse, mille liikmed me täna oleme,” lisas välisminister.

Edasi sarjas sotside üks liidreid Mikser juba rahvuskonservatiivseid liikumisi ja riike: “Euroopa Liidus on pead tõstmas poliitilised jõud, mis soovivad taganeda senisest liberaalsest poliitikast ning on seadnud kahtluse alla mitmed senised õigusriigi väärtused.”

Mikseri arvates näeb ta sellistena Ungari ja Poola praegusi valitsusi, kuid populistlikke lahendusi kaldub  tema meelest toetama ka uus Itaalia  valitsus. Mikser ei maininud Slovakkiat, Tšehhit, Rumeeniat ja Austriat, samuti Lätit kes on suhteliselt samadel seisukohtadel Ungari ja Poolaga, vähemasti massiimmigratsiooni tõkestamise ja tõeliste euroopalike väärtuste osas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused