Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

FOTOD | Stopp automaksule! EKRE kutsub rahvast veelgi enam oma meelsust avaldama

-
14.02.2024
Meeleavaldus “Stopp automaksule!”

Täna keskpäeval kogunesid sajad murelikud inimesed Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kutsel plakatitega Riigikogu hoone ette, et avaldada oma vastuseisu valitsuse plaanile kehtestada automaks, mis jõuab tänasel istungil riigikogu saali esimesele lugemisele.

Piketil pidasid mitmed Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikud kõne, kinnitasid EKRE vastuseisu sellele valitsuse plaanile ja kutsudes inimesi rohkem oma meelt avaldama, sest ainult siis võib sellest ka mõju olla, tuues näiteks põllumeeste meeleavaldused Euroopas, mis pani valitsejaid tagasi tõmbuma.

EKRE esimees Martin Helme tegi üleskutse teatud hetkel peatada kõikjal Eestimaal protesti märgiks mõneks minutiks liiklus, et sel moel väljendada oma suhtumist valitsuse saatanlikku plaani. Aktsiooni täpsem päev ja kellaaeg antakse peagi teada.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on rahval aeg näidata oma pahameelt automaksu ja valitsuse rumala poliitika vastu. „Automaks annab põhilöögi lasterikastele peredele ja maainimestele, kes vajavad suuremat või võimsamat autot. Valusa hoobi saavad inimesed, kes sõidavad mõni tuhat eurot maksva sõidukiga. Nüüd hakkavad nad igal aastal veerandi või poole jagu oma auto hinnast riigile maksma. Automaks suunab meie riigi rajale, kus isiklikku omandit hakatakse inimeste käest kõrgete maksudega ära võtma,“ ütles Helme.