Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sündimus on aegade madalaim, kuid valitsus tahab lastetoetuste pealt kokku hoida

-
30.11.2023
Noored emad lapsega
© UU

Samal ajal kui Eestis on sündimus aegade madalaim, otsib valitsus riigieelarve tasakaalustamiseks kokkuhoiukohti ka perehüvitiste ja -toetuste seast.

Millised on parimad meetmed, otsustatakse sotsiaalministeeriumis valmiva analüüsi põhjal, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kui peaminister Kaja Kallaselt küsiti teisipäeval Vikerraadio “Reporteritunni” saates, kas poliitikud arutavad ka vanemahüvitise maksmisperioodi lühendamist 18 kuult 12 kuule, siis ta ühest vastust ei andnud.

“On kokku lepitud, et sotsiaalministeerium tuleb 2024. aasta alguses selle tervikvaatega – kõikide nende toetuste, vanemahüvitise, kõigega seoses, mis meil on ja kuidas seda oleks võimalik paremini sihtida,” ütles Kallas.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo (Reformierakond) samas eitab jutte vanemapalga maksmise perioodi vähendamisest pooleteiselt aastalt aastale.

Marili Paakspuu, kelle peres kasvab üheksakuune väikelaps, ütles, et perehüvitise suurus mõjutab kõiki nende pere otsuseid.

“See mõjutab kõiki meie tulevasi otsuseid, siiamaani tehtud otsuseid. Meil on uus kodu, me plaanime teist last. Ja kas, millal me selle saame ja kuidas selle koduga edaspidi maksmine käib. Kõik on justkui praegu välja arvutatud ja kui seda muutma hakatakse, siis tuleb kõik plaanid ümber mõelda,” ütles Paakspuu.

Vanemahüvitis võtab tuleva aasta eelarvest ligi 400 miljonit eurot ehk kümnendiku kõigist sotsiaaltoetustest.

 

Allikas: ERR