Surve oblasti loomiseks tugevneb: lisaks maasikakasvatajatele nõuavad ukrainlasi ka piimatootjad

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Ukrainlased on imerohi, keda oodatakse lisaks maasikapõldudele ka piimatootmisesse. Pilt on illustratiivne.

On juba teada tarkus, et ühes kohas grammi võrragi järele andes hakkab nõudmisi tulema igalt poolt – nüüd on maasikasõda  üle viidud piimasõjaks.

BNS vahendab: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul on piiride sulgemine süvendanud tööjõupuudust piimafarmides. Praegu töötab koja teatel Eesti piimafarmides kokku ligikaudu 400 välistöötajat. Koja juhatuse esimehe Roomet Sõrmuse sõnul vajab kogu põllumajandussektor kohalikele kiiresti appi välistööjõudu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Põllumajanduskoja poolt aprillis läbiviidud uuring piimakarjakasvatajate hulgas näitas, et suuremates piimakarjades on iga viies farmitöötaja pärit Ukrainast, sealhulgas on iga kolmas lüpsja piiri tagant. Kokkuvõttes sõltub veerandi Eesti lehmade lüpsmine välistööjõust,” kommenteeris Sõrmus pressiteates.

Tundub, et maaettevõtjad soovivad kõik tööjõuprobleemid lahendada võõraste ja odavate töötajate abiga ehk nagu nad ise hellitavalt ütlevad, “toidujulgeoleku” tagab edasipidi töömees Musta mere äärest, mitte oma rahvas.

Väärib äramärkimist, et lisaks Roomet Sõrmusele räägivad pressiteadetes kaasa ka Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin ja Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Elke Lillemets ehk võõrtööjõu propagandistide esikolmik. Võib-olla tasuks neil ja neid esindaval kommunikatsioonibürool kuulata ametühingujuhi Peep Petersoni soovitust vahetada välja esikõnelejad, keda eestlaste töökuse halvustamise tõttu keegi enam tõsiselt võtta ei taha.

Kolmik on hakanud otseselt võõrtööjõu sisseveo lobbigrupi rolli täitma, nende tegevus on väljunud oma valdkonna murederingist ja iga uus sõnavõtt tõestab, et sihtmärk on valitsuse kogu tegevus. Ehk siis tegutsetakse põllumeeste nimel, aga valitsusekukutajate taktikepi all.

Keda on oodata järgmise ukrainlaste nõudlejana? Traktoriste ikka jätkub? Metsamehi? Ehitajaid? Kui kaitseväkke noormehi napib, siis kutsuks ka rindemehed Donbassist?

Üks asi, millest Sõrmus, Lillemets ja Starostin kuidagi rääkida ei taha, on NKLP KK Poliitbüroo venelaste ja teiste slaavlaste liiduvabariikidesse ümberasustamise plaani järjepidevuse edasikandumine tänapäeva Eesti oma põllumeestele.

Praegu kõlaks hästi Tarandi ja Krossi “Kremli kasulike idiootide” jutt, ainult teises kontekstis – kellele on kasulik Eesti muutmine venekeelseks suure slaavi kogukonnaga riigiks?

Mis aga puutub EKRE-sse, siis selle erakonna prioriteet on migratsiooni lõpetamine ja kui rahvuskonservatiivid selles järele annavad, pole neil uude Riigikogusse tõesti enam asja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused