Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Surve oblasti loomiseks tugevneb: lisaks maasikakasvatajatele nõuavad ukrainlasi ka piimatootjad

-
01.06.2020
Oma piimatootmine meil on, aga piima lastele enam pole.. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

On juba teada tarkus, et ühes kohas grammi võrragi järele andes hakkab nõudmisi tulema igalt poolt – nüüd on maasikasõda  üle viidud piimasõjaks.

BNS vahendab: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul on piiride sulgemine süvendanud tööjõupuudust piimafarmides. Praegu töötab koja teatel Eesti piimafarmides kokku ligikaudu 400 välistöötajat. Koja juhatuse esimehe Roomet Sõrmuse sõnul vajab kogu põllumajandussektor kohalikele kiiresti appi välistööjõudu.

“Põllumajanduskoja poolt aprillis läbiviidud uuring piimakarjakasvatajate hulgas näitas, et suuremates piimakarjades on iga viies farmitöötaja pärit Ukrainast, sealhulgas on iga kolmas lüpsja piiri tagant. Kokkuvõttes sõltub veerandi Eesti lehmade lüpsmine välistööjõust,” kommenteeris Sõrmus pressiteates.

Tundub, et maaettevõtjad soovivad kõik tööjõuprobleemid lahendada võõraste ja odavate töötajate abiga ehk nagu nad ise hellitavalt ütlevad, “toidujulgeoleku” tagab edasipidi töömees Musta mere äärest, mitte oma rahvas.

Väärib äramärkimist, et lisaks Roomet Sõrmusele räägivad pressiteadetes kaasa ka Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin ja Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Elke Lillemets ehk võõrtööjõu propagandistide esikolmik. Võib-olla tasuks neil ja neid esindaval kommunikatsioonibürool kuulata ametühingujuhi Peep Petersoni soovitust vahetada välja esikõnelejad, keda eestlaste töökuse halvustamise tõttu keegi enam tõsiselt võtta ei taha.

Kolmik on hakanud otseselt võõrtööjõu sisseveo lobbigrupi rolli täitma, nende tegevus on väljunud oma valdkonna murederingist ja iga uus sõnavõtt tõestab, et sihtmärk on valitsuse kogu tegevus. Ehk siis tegutsetakse põllumeeste nimel, aga valitsusekukutajate taktikepi all.

Keda on oodata järgmise ukrainlaste nõudlejana? Traktoriste ikka jätkub? Metsamehi? Ehitajaid? Kui kaitseväkke noormehi napib, siis kutsuks ka rindemehed Donbassist?

Üks asi, millest Sõrmus, Lillemets ja Starostin kuidagi rääkida ei taha, on NKLP KK Poliitbüroo venelaste ja teiste slaavlaste liiduvabariikidesse ümberasustamise plaani järjepidevuse edasikandumine tänapäeva Eesti oma põllumeestele.

Praegu kõlaks hästi Tarandi ja Krossi “Kremli kasulike idiootide” jutt, ainult teises kontekstis – kellele on kasulik Eesti muutmine venekeelseks suure slaavi kogukonnaga riigiks?

Mis aga puutub EKRE-sse, siis selle erakonna prioriteet on migratsiooni lõpetamine ja kui rahvuskonservatiivid selles järele annavad, pole neil uude Riigikogusse tõesti enam asja.