Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Süüdimatu peaminister nõuab oma käpardministrilt poliitilise vastutuse võtmist

-
15.10.2021
Tõenäoliselt ohverdab Kaja Kallas varsti oma koroonaministri, et oma nahka päästa.
© Uued Uudised

Eestis pole enne Kaja Kallast veel olnud peaministrit, kelle arvates toimub kõik negatiivne väljaspool tema kompetentsi ja vastutusala – aga praegune valitsusjuht lükkab kogu vastutuse teiste kaela.

Peaminister Kaja Kallase sõnul peaks tervise- ja tööminister Tanel Kiik juhul, kui ta lisapiiranguid ei toeta, võtma olukorra halvenedes poliitilise vastutuse, kirjutab Postimees.

Kahtlemata on Tanel Kiik läbikukkunud ja ebakompetentne terviseminister, kellel oleks ammugi aeg kõrvale astuda ja asjalikumale ministrile koht teha. Aga sama võib öelda ka peaministri kohta, kes keeldub samuti alati poliitilist vastutust võtmast.

Jüri Rataselt kaasvarana üle võetud Tanel Kiige äpardused on ka Kaja Kallase omad. Ka valitsuse tervis on suuresti peaministri teha. Olukorra halvenedes tuleb poliitiline vastutus võtta kogu kabinetil, sest kriisi süvenemine tuleneb kõigi otsustest.

Kallas ütles Postimehele antud usutluses, et valitsuses on seoses uute piirangute kehtestamisega mõneti erinevad arusaamad, nentides samas, et valitsus teeb otsuseid konsensulikult.

“Kui ikkagi jääb see seis, et midagi pole vaja teha, siis peab olema ka väga selge seis, et kes selle eest vastutab, kui olukord tegelikult järgmine nädal on hullem kui ta on see nädal ja me ei ole neid samme astunud. Kui tervise- ja tööminister kinnitab, et haiglad ei lähe üle kriitilise piiri ja teadusnõukoda teda toetab, siis on küsimus, kas see nii ka on. Ja kui see nii ei ole, siis on küsimus poliitilisest vastutusest.”

Kogu see segane jutt näitab, et valitsuses valitseb peataolek ning igaüks püüab vastutust endalt ära veeretada, riik aga veereb allapoole.