Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Süvariik ujub pinnale: Eesti 200 vormistab mujal tehtud otsuseid, küllap ka teised

-
07.06.2024
Züleyka Izmailova

Süvariik ujub pinnale – nagu arvata oli, juhitakse riiki ja suunatakse otsuseid mujalt, mida tunnistas projektipartei Eesti 200 ridadest riiuga lahkunud Züleyxa Izmailova.

Nimelt tunnistas riigikogu liige, praegu veel erakonna Eesti 200 fraktsiooni kuuluv Züleyxa Izmailova saates “Otse uudistemajast”, et erakonna juhatus ja fraktsioon vaid vormistavad otsuseid, mis on tegelikkuses sündinud kuskil mujal, väiksemas seltskonnas.

Eesti 200 juhatus otsustas möödunud nädala reedesel juhatuse koosolekul erakonnast välja arvata, sest tema tegevus ei vastavat erakonna põhimõtetele. See otsus tekitas erakonnas kui ka isegi juhatuses vastakaid arvamusi.

Slava Ukraini afääri tõttu uurimise alla oleva Johanna Maria Lehtme tuules riigikokku murdnud ja valitsusse võetud Eesti 200-s on lisaks reitingu langemisele valimiskünnise lähedale, käärimas ka sisekliima, mis halvab kahtlemata ka valitsuse tööd.

Seni veel Margus Tsahkna juhitav väikepartei võib saada ka uue juhi, sest tagasi kandideerimise vastu on huvi näidanud Kristina Kallas.