Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Suveräänne Eesti”: direktiiv jäi õigel ajal üle võtmata, mis nüüd saab?

-
22.12.2021
Keit Pentus-Rosimannuse näol saadab Reformierakond Kontrollikotta inimese, kelle minevik on täis kahtlustusi seaduserikkumistes. Kui tal süüdimõistmisi polegi, siis laitmatut mainet samuti mitte.
© Uued Uudised

Kui keegi veel usub, et eestlased on omal maal peremehed, siis valitsusuudised lükkavad selle kohe ümber.

BNS kirjutab: Eesti jättis õigeaegselt ülevõtmata Euroopa Liidu direktiivi, mille sisuks on investeerimisühingutele, pankadele ja fondivalitsejatele kohalduvate nõuete lihtsustamine investeerimisteenuste pakkumisel.

Eelkõige puudutab direktiiv raporteerimise ja info avalikustamisega seotuid nõudeid. Muudatuste ajendiks oli COVID-19 pandeemiast tekkinud olukord ja vajadus aidata kaasa kiirele kriisist taastumisele ning soodustada investeerimist reaalmajandusse, seisab rahandusministeeriumi saadetud kirjas riigikantseleile.

“Hilinemise peamiseks põhjuseks on see, et direktiiv avalikustati alles 2021. aasta 26. veebruaril ja selle kiirkorras menetlemine ei ole õnnestunud nii, nagu algselt planeerisime,” vabandab rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Minister nendib, et on valmis karistuseks ning on edaspidi hoolsam.

Pentus-Rosimannuse sõnul teadvustab rahandusministeerium riski, mis on seotud võimaliku rikkumismenetluse algatamisega ja sanktsioonide rakendamisega direktiivide mitte-õigeaegsel ülevõtmisel.

“Püüame edaspidi tõhustada direktiivide ülevõtmisega seotud õigusaktide väljatöötamise planeerimise ja koordineerimise protsessi,” märkis minister.

Ei tundu küll, et Eesti on iseseisev riik.