Taas on tulemas uus riigifirma – EKRE riigikulusid kärpivat majandusprogrammi on tõesti vaja

Eesti,
©Eero Vabamägi/Postimees
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut läheb riigifirma asutamise plaaniga sel neljapäeval valitsusse.

EKRE majandusprogrammis on kaks olulist kokkuhoiupunkti: riigi kulutuste ja bürokraatia vähendamine. Tundub, et sellega tuleb kohe võimule pääsedes tegelema hakata.

Nimelt teatab ERR, et sotside käes olev sotsiaalministeerium plaanib asutada uue riigile kuuluva aktsiaseltsi, mis hakkab tegelema andmemajandusega ehk kaardistab terviseandmed ja vahendab neid nii teadusasutustele kui ka näiteks meditsiiniettevõtetele. Väidetavalt võimaldaks see süsteem andmete kiiremat liikumist ja kasutamist, kuid nõuaks samal ajal ka suurt andmete kaitset.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Juba bürokraatiasünnitise nimi tekitab küsimuse, et kuhu jääb eesti keel – uus riigifirma hakkaks esialgse plaani järgi kandma nime Digital Innovation Estonia ehk DigInEst. Sinna investeeriks riik 1,5 miljonit eurot ja edasi peaks see end ise majandama, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Seega on taas tegu riigiaparatuuri paisutamise ja ametnikearmee kasvatamisega, mis teeb sotside toiduahela veelgi pikemaks ja toitvamaks. Selliste asutuste bürokraatlikkus nullib tavaliselt ära kogu kasu, mida nad võiksid ja peaksid andma.

“Kommarite okupeeritud sotsiaalministeerium avalikustas uue totra idee laiendada oma parasiitlikku toiduahelat, millega minnakse juba neljapäeval valitsusse. Riigiaparaadi paisumine nagu pärmi peal ei jahmata enam kedagi, kuid uue, mitte kellelegi vajaliku asutuse nimi, ületab oma idiootsuses kõik senikogetu. TTÜ-st moondunud TalTech oli jahmatavalt totter, uue riigiasutususe nimetus Digital Innovation Estonia on aga idiootsuse apoteoos. Mis teil viga on, globalistid? Kuhu ununes emakeel?” võtab Tallinna volikogu EKRE fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann algatuse olemuse kokku.

Tervise ja tööminister Riina Sikkut läheb riigifirma asutamise plaaniga sel neljapäeval valitsusse. Tundubki, et valitsus tegelebki vaid maksude tõstmise ja bürokraatiaaparaadi suurendamisega, selle asemel et riigi halduskulude pealt kokku hoida, nagu seda soovib EKRE.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused