Taasiseseisvumispäeva künnisel: EKRE on Eestis ainuke erakond, mille liikmete arv kasvab

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE valimiskohviku avamine okt. 2017

Eesti suurematest erakondadest on käesoleval aastal ainsana oma liikmeskonda kasvatanud Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), mille liikmete arv on suurenenud enam kui 200 inimese võrra, kirjutab Postimees.

Teiste suuremate erakondade liikmete arv on aasta jooksul vähenenud ja sama asi on tabanud ka väikeparteisid. Kellel on lahkunuid vähem, kellel rohkem.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE-sse kuulus eelmise aasta 31. detsembri seisuga 8231 inimest. 17. augustiks on erakonna liikmete arv kasvanud aga juba 8439 inimeseni. Veidi rohkem kui seitsme kuuga on partei liikmeskond kasvanud 208 inimese võrra. “Ilmset on liikmete arv kasvanud veelgi enam,” kommenteerib uudist EKRE juhatuse liige Urmas Espenberg, ” kuna kõiki suvepuhkuste ajal laekunud avaldusi ei ole jõutud veel menetleda, sest osakondade ja ringkondade juhatused tulevad kokku augusti lõpus ja septembri alguses. Ka meil Põhja-Tallinnas on kindlasti veel 5-6 sellist uut liikmekandidaati.”

“See, et suurimaks kaotajaks on peavoolustunud ja rahvuslikud aated võimu nimel globalismi altarile viinud Isamaa on üsna loogiline,” arvab Espenberg, kes ka ise 12 aastat IRL ridades olnuna, lahkus erakonnast juba 2013. Kui eelmise aasta lõpus oli Isamaal veel nimekirjas 8818 inimest, siis augustis oli partei juba 157 liikme võrra väiksem. Äriregistri andmetel on Isamaa liikmete arv hetkel 8661. “On aga räägitud, et lahkuda soovijaid on veelgi enam, ” teab Espenberg kommenteerida.

Liikmeid on kaotanud ka sotsiaaldemokraadid, kelle arv on nüüd aasta lõpuga võrreldes 91 võrra väiksem ehk 5800. Reformierakonna liikmeskond on aga 88 ja Keskerakonda kuulujate arv 11 võrra väiksem.

Pisierakondadest on veelgi kahanendud Vabaerakonna liikmeskond. Seitsme kuuga on liikmete arv seal kukkunud 638lt 630le. Populaarsus ei saada ka Rohelisi. Kui eelmisel aasta lõpus kuulus erakonda 1056 inimest, siis praegu vaid 1005, mis teeb lahkujate hulgaks 52 liiget.

Allikad: Äriregister, PM

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused