Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Taavi Rõivas kukkus Bolti kaitsma. Mis huvid Reformierakonnal sellega on?

-
13.04.2020
© UU

Hakkab ilmnema, kelle kõrvad valitsuselt Bolti rahalunimise surve taga paistavad – selleks on Reformierakond, kes on juba varem jagamismajandusele teed sillutanud.

Endine valitsusjuht Taavi Rõivas (Reformierakond) kurtis Delfile, et Bolt on Eestis väga oluline tööandja, kuigi Boltile on ette heidetud maksudega trikitamist, eriti seda, et nende juhid ja kullerid ei maksa töömakse. „Kuna ma ei ole rahandusminister ega ka maksuameti juht, siis mul ei ole seda infot, kas Boltis makstakse kuidagi teistmoodi makse, kui mõnes taksofirma juhid. Mulle teadaolevalt on need praktikad üsna sarnased,“ ütles Rõivas.

See ei takistanud tal valitsuskoalitsiooni aadressil kriitikat teha. „Küll aga ma näen avalikest andmetest seda, et Bolt annab tööd ca 500 inimesele, kes on keskmiselt kõrge või väga kõrge palgaga Eesti mõistes,“ lisas ta. „Ja igal juhul on tegemist tööandjanagi Eesti mõistes olulise ettevõttega, selles pole kahtlustki. Lisaks on Bolti näol tegemist ettevõttega, kel on väga tugev rahvusvaheline haare,“ seletas ta.

Juba 2016. aastal rõhutasid Reformierakonna poliitikud et Uberi ja Taxify (praegune Bolt) tegevus tuleb seadustada. Selle taga oligi tollane peaminister Taavi Rõivas.