Taavi Rõivas kukkus Bolti kaitsma. Mis huvid Reformierakonnal sellega on?

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU

Hakkab ilmnema, kelle kõrvad valitsuselt Bolti rahalunimise surve taga paistavad – selleks on Reformierakond, kes on juba varem jagamismajandusele teed sillutanud.

Endine valitsusjuht Taavi Rõivas (Reformierakond) kurtis Delfile, et Bolt on Eestis väga oluline tööandja, kuigi Boltile on ette heidetud maksudega trikitamist, eriti seda, et nende juhid ja kullerid ei maksa töömakse. „Kuna ma ei ole rahandusminister ega ka maksuameti juht, siis mul ei ole seda infot, kas Boltis makstakse kuidagi teistmoodi makse, kui mõnes taksofirma juhid. Mulle teadaolevalt on need praktikad üsna sarnased,“ ütles Rõivas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See ei takistanud tal valitsuskoalitsiooni aadressil kriitikat teha. „Küll aga ma näen avalikest andmetest seda, et Bolt annab tööd ca 500 inimesele, kes on keskmiselt kõrge või väga kõrge palgaga Eesti mõistes,“ lisas ta. „Ja igal juhul on tegemist tööandjanagi Eesti mõistes olulise ettevõttega, selles pole kahtlustki. Lisaks on Bolti näol tegemist ettevõttega, kel on väga tugev rahvusvaheline haare,“ seletas ta.

Juba 2016. aastal rõhutasid Reformierakonna poliitikud et Uberi ja Taxify (praegune Bolt) tegevus tuleb seadustada. Selle taga oligi tollane peaminister Taavi Rõivas.

6 commentsOn Taavi Rõivas kukkus Bolti kaitsma. Mis huvid Reformierakonnal sellega on?

 • Avatar
  Mitte Teadja

  Kas Rõivas ei käinud USA-s “salaja”, peale reisi “surus” Eestis Bolt(vanasti Uber) läbi. Niisama puhkas 3 päeva seal, mina kahtlen. Andekas inimene. Poiss saab/sai raha. Jõudu.

 • Avatar

  Lp. Muhe Vana ja Mathias,
  Tänan teid nopete eest! Need on ülevaatlikud/kokkuvõtlikud!
  Omalt poolt sooviksin lisada, et sm. rõivas tundis juba aastaid tagasi sügavat muret Eritrea jm. sarnastest riikidest ( ei ole seal sõdu ega nälga, et noored mehed sealt lahkuma peaksid) sissehiilivate võõrameelsete/võõrakeelsete isikute vastuvõtmise poolt. Ehk on antud sorose ja tema kummardajatele uusi juhiseid!?

 • Avatar

  et saada vajalikku kapitali on vaja paisata müüki aktsiad, nii lihtne see asi on

 • Avatar

  Noppeid Bolt-ist:
  Eraisiku tulumaksudeklaratsioon
  Kui soovid,et saadaksime sinu andmed Bolti platvormil 2019.aasta teenitud tulu kohta Maksu ja Tolliametile,palun saada enda soov aadressile tuludeklaratsioon@bolt.eu
  Seega jäetakse võimalus,mida paljud ka ära kasutavad,st.,et ei esitatagi neid tulusid riigile.
  Ka on Maksu ja Tolliametil suht keeruline seda kontrollida.
  Vaja riigi poolt selgemat seadust,mis kohustaks esitama Bolti ja ka muude nn. transpordi platvormidel teenust osutavate ehk taksojuhtide tulud automaatselt Maksu ja Tolliametile.
  Martin Helme väide,et see on nii marginaalne raha,ei vääri kommentaarigi.
  Samas ,töötades ise taksojuhina,makstes taksokindlustust,mis on kordi kallim,kui tavakindlustus(,mida Bolti omad ei maksa),loen ennast pandud ebaterve konkurentsi olukorda.
  Sellest tuleneb ka nende odavam km hind,ei maksta tulumaksu,ei taksokindlustust.
  Bolt võtab iga sõidu pealt 20 % endale.
  Kui nt.5 eur-ine sõit,siis saad 4 eur-i endale.
  Siit võtta maha tulumaks,püsikulud,siis maksan peale.
  Võiks veel pikemalt kirjutada,teema on laiem.

 • Avatar

  Tuleb otsida raha. REF-kad ei liiguta kulmu ka kui raha ei anta.
  Küllap on mingi diil, et BOLT annab mingi “annetuse” REF-i obštšakki.
  REF-i ühiskassa on üsna kokku kuivanud ja iga tuhat on loetud ja vahendid kassa täitmiseks sobilikud suures diapasoonis.
  Nende juhtfiguurid ei otsusta enam midagi, seega ei sõltu ka neist midagi ja ärikad neid ei toeta- nad on muutunud ebavajalikeks.
  Sama ebavajalikeks kui kodanike õigused neile olid.

 • Avatar

  See Puukell ongi ju Idu-fänn, kus opereeritakse laenatud rahadega ja õhulosse müües. Tegelik tootmine ja riigile vajalikud majandusharud, ei kuulu selle keigari ettekujutusse majandusest.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused