Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Taksojuhist saadiku Martin Repinski tegevuse üle ei saa Riigikogu kantselei järelvalvet teha

-
07.03.2022
Martin Repinski
© UU

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon pöördus Riigikogu liikme Martin Repinski (Keskerakond) kuluhüvitisi puudutavatele küsimustele ning sai kantselei ümmargused vastused.

Küsimusele, kas taksosõitmisega tuntuks saanud Martin Repinski poolt hüvitamiseks esitatud kuludokumendid on esitatud nõuetekohaselt, vastati, et erandina ei nõuta allkirja ja Riigikogu liikme tööga seostatavat märget üheltki Riigikogu liikmelt, kantselei esitab kulude kohta koondarve.

Teine küsimus puudutas Martin Repinski 2021. aastal esitatud dokumente eluasemekulude hüvitamiseks kokku summas 10 359,78 eurot.

Riigikogu liikme eluasemekulude hüvitamise kord sätestab, et „Riigikogu liige, kelle rahvastikuregistrisse kantud elukoha aadress asub väljaspool Tallinna ja Tallinnaga piirnevaid kohaliku omavalitsuse üksusi, võib esitada avalduse eluasemekulude hüvitamiseks.“ Selle õigsuse kontrollimiseks tehakse pisteliselt päringuid rahvastikuregistrisse.

Kantselei nendib, et praeguse seisuga on Martin Repinski elukoht rahvastikuregistri järgi väljaspool Tallinnat ja sellega piirnevaid kohaliku omavalituse üksusi.

Nii, et jälle jokk, kuigi ta on sisse kirjutatud Ida-Virumaale, elab ta ajakirjanduse andmetel Viimsis ning üürikorter on Tallinnas. Ise põhjendas ta meediale, et vahepeal on vaja Tallinnas puhata ning Viimisse on liiga pikk tee.

Ajakirjanduslikku hinnangut kütuse ebasihipärase kasutamise kohta ei oska Kantselei kommenteerida. Niipalju tõdeti, et Martin Repinski on 2021. aastal kasutanud Riigikogu liikme kuluhüvitistest kütuse ostuks kokku 8 615,80 eurot. Aga kas ja kui palju sellest saadiku töösõitudeks kulus ja kui palju valati taksovedudeks, seda pole võimalik tuvastada.

2021. aastal Martin Repinski auto liisimise kulude katteks hüvitist taotlenud ei ole. Muide, ka mitte ükski EKRE saadik pole kunagi kasutanud autoliisimiseks hüvitist.

Veel lisati vastuses, et „Riigikogu Kantselei teenistujatel puuduvad volitused Riigikogu liikmete tööalase tegevuse üle järelevalve teostamiseks ning kulude ebaeesmärgipärasuse hindamiseks. Eelnevast tulenevalt puudub Riigikogu Kantseleil alus asuda hindama Martin Repinski ettevõtlusega seotud kulusid“.

Lõppkokkuvõttes soovitati selles küsimuses pöörduda maksu- ja tolliameti poole.