Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tallinna kohtumaja ees tuleb 26. mail meeleavaldus abielu ja perekonna kaitseks

-
22.05.2017
Laadime sisu...

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldab reedel, 26. mail 2017 kell 12 Tallinna Halduskohtu ja Tallinna Ringkonnakohtu maja ees (Pärnu mnt 5, Draamateatri kõrval) meeleavalduse, et protesteerida kohtunike omavoli ja homoideoloogia pealesurumise vastu.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on nii Tallinna Halduskohus kui ka Tallinna Ringkonnakohus langetanud viimase poole aasta jooksul mitmeid väga problemaatilisi otsuseid nii kooseluseaduse rakendamiseks (olgugi, et seaduse enda kohaselt ei ole see üldse jõustunud ega seega ka rakendatav) kui ka välismaal sõlmitud “homoabielude” õiguslikuks tunnustamiseks Eesti õigussüsteemis ja seeläbi “homoabielu” hiilivaks seadustamiseks Eestis.

“Kui kohus ületab jämedalt oma volituste piire, et suruda ühiskonnale peale rahva enamusele vastuvõetamatut ja inimloomusega vastuolus olevat homoideoloogilist programmi, eirates otseselt seadusandja tahet ja õõnestades täiesti ebademokraatlikul moel ühiskonna alusväärtusi, siis on kodanikel mitte ainult õigus, vaid ka moraalne kohustus selline käitumine resoluutselt hukka mõista ja sellele vastu protesteerida,” märgib ta.

“Kohtunikud Tallinna Halduskohtus ja Tallinna Ringkonnakohtus, aga ka kohtusüsteemis laiemalt peavad mõistma, kuivõrd suurt pettumust ja rahulolematust nende omavolitsemine ühiskonnas tekitab,” lausus Vooglaid ja lisas, et tegelikult peaks kohtunikkond ise hoolitsema selle eest, et ideoloogilistest ambitsioonidest lähtuvad kohtunikud omavolitsedes kohtuvõimu mainet ei kahjustataks.

SAPTK juhatuse liige Markus Järvi juhib tähelepanu, et kooseluseaduse läbisurumise käigus ohverdati pahemliberaalide ideoloogilistele ambitsioonidele demokraatlik läbipaistvus, ent nüüd on hakatud tegema järeleandmisi ka õigusriigi ja võimude lahususe põhimõtte osas. “Selline ideoloogiline laamendamine Eesti riigivõimu aluspõhimõtete kallal on talumatu,” toonitab ta.

“Võimude lahususe printsiibi kohaselt ei tohi kohus asuda seadusandja rolli ja hakata seadusi ümber kirjutama, ent just seda tegid Tallinna ringkonnakohtu kohtunikud Maret Altnurme, Virgo Saarmets ja Kaire Pikamäe oma otsusega kanda rahvastikuregistrisse nn “homoabielu”. See otsus on selgelt vastuolus perekonnaseaduse ja rahvusvahelise eraõiguse seadusega ning kodanikena ei saa me kohtunike omavoli nii keskses ja olulises küsimuses lihtsalt pealt vaadata. Vastupidi, tunnetame kohustust astuda selgelt ja ühemõtteliselt välja Eestis kehtivate seaduste, loomuliku perekonna ning lõppastmes ka õigusriigi ja demokraatia põhimõtte kaitseks,” selgitab Järvi.

UU