Tallinna teenetemärgile pretendeerivat Aleksei Semjonovit on laimu eest kohtulikult karistatud

Rubriik Eesti On
- Updated

Tallinna Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov, keda Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti peab Tallinna teenetemärgi suurepäraseks kandidaadiks, oli 2014 aastal mõistetud kohtus süüdi vale ja laimu levitamises.

Harju Maakohtu 04.06.2014 otsusega rahuldas kohus, kohtuniku Kristi Rickbergi näol, publitsisti Oleg Samorodni hagi Aleksei Semjonovi vastu, valeväidete ümberlükkamise kohustuses ja mittevaralise kahju hüvitamise nõudes ja jättis tsiviilasja menetluskulud (neli tuhat kakssada üheksakümmend kolm eurot) Semjonovi kanda. Samuti mõistis kohus välja Semjonovilt mittevaralise kahju hüvitise summas viissada eurot Samorodni kasuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohus kohustas Semjonovit omal blogis ja veebiportaalis Baltija avaldama ja ümber lükkama oma valeväited ja laimu, mida ta oli avaldanud Samorodni kohta.

Semjonov ei esitanud Tallinna Ringkonnakohtule apellatsioonkaebust ja täitis täismahus Harju Maakohtu otsuse. Oleg Samorodnit esindas kohus advokaat Robert Sarv ja Aleksei Semjonovit – vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik advokaadibüroost Lextal.

Kohtuotsusega on võimalik tutvuda siin

Semjonovi tegevust on kritiseeritud ka Kapo aastaraamatutes, kus seda on nimetanud osaks Venemaa mõjutuspoliitikast Eestis, mille käigus levitatakse valeväiteid inimõiguste rikkumisest Eestis.

UU

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused