Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Täna on Riigikogu valimiste viimane e- ja eelhääletamise päev!

-
04.03.2023
Valimiskast
© Uued Uudised

Kui teil pühapäeval, 5. märtsil ehk valmiste põhipäeval ei ole võimalik valimisjaoskonda minna, siis täna on veel viimane võimalus e-hääletada ja eelhääletada. 

E-hääletamine lõpeb täna õhtul kell 20. Samuti lõpeb õhtul kell 20 eelhääletamine valimisjaoskondades.

E-hääletamine algas esmaspäeva hommikul kell 9 ja lõpeb täna õhtul koos eelhääletamisega jaoskondades. Valija saab pühapäevasel valimispäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-häält veel muuta.

405 valimisjaoskonda üle Eesti on avatud täna kella 12 hommikul kuni kella 20 õhtul. Valija pole enam seotud ühe kindla valimisjaoskonnaga ja saab oma valimisringkonnas hääletada ükskõik millises jaoskonnas. Valimisjaoskondade kohta saab rohkem infot kaardirakenduselt aadressil jsk.valimised.ee.

Valimisjaoskonda kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart, juhiluba või pensionitunnistus. Kui valijal on tervislikel või mõnel muul mõjuval põhjusel raske valimisjaoskonda kohale tulla, saab ta taotleda kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada kohalikule omavalitsusele taotlus. Suulise taotluse saab esitada omavalitsuse määratud telefoninumbril täna kella 12-st kuni 20-ni ning pühapäeval kell 9-st kuni 14-ni.