Tänased Mart Helme hukkamõistjad on ise seadusliku president Trumpi suhtes mõnitavaid avaldusi teinud 

Eesti,
- Updated
Lauristin nimetas istuvat presidenti klouniks.

Kui jälgida nelja aasta taguseid sündmusi, siis külvas Eesti meedia- ja poliitikamaastik äsjavalitud presidendi Donald Trumpi mõnitamistega üle, hoolimata mingist julgeolekufaktorist – ja nüüd tehakse suur number mehe suhtes, kes pole isegi mitte presidendiks kinnitatud ega ametisse astunud.

Äripäev kirjutas 2016. aasta novembris: “Eelmise aasta suvel oli raske uneski näha, et bravuursest ärimehest Donald Trumpist, kes ütleb välja paljuski kõike, mida sülg suhu toob, võiks saada presidendikandidaat.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel väitis 9. novembril: ” USA uus president on viisakusetu ja hullu mängiv tegelane, ellu ärganud tviit, kes on terve riigi üksteise vastu üles ässitanud.”

22. novembril võrdles Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski Trumpi Hitleriga: “Ses plaanis oleks isegi paslikum võrrelda 2016. aasta 9. novembrit 1933. aasta 30. jaanuariga, mil Hitlerist sai Saksamaa kantsler. Kannatust, ma tean, et Trumpi võrdlemine Hitleriga on leierdatud teema, aga mõni märk on siiski oluline maha panna. /…/ Jääbki mõistatada, kas Trumpiga käivitub Hitleri või Trumani stsenaarium.”

“Need, kes jälgisid öösel USA presidendivalimisi, tõdesid ärgates tõenäoliselt, et see ei olnud halb unenägu, vaid reaalsus,” kirjutas tollal oma blogis semiootik Mihhail Lotman (IRL). Samas andis ta hinnangu Trumpi sõnadele ehk pani oma sõnad Trumpi suhu: “Algul nentis ta mõnitava tooniga, et kaitstes Eestit kaitseme me muidugi kõiki, mis pidi tähendama, et sellest kohustusest tuleks loobuda.”

Desinformatsiooni ämmaemandaks kutsutav sots Marju Lauristin ütles tänavu 30. novembril veel ametis oleva ja tagasivalimisvõimalusega Donald Trumpi kohta “Eks me kõik ootame, et 3. novembril kukub ametist see peamine kloun ja sealt algav laine jõuab ka Euroopasse.” Miks sotside komissar Indrek Saar, kes täna Mart Helmet hukka mõistab, oma liikmega sama ei teinud?

Ka Marina Kaljurand solvas Ameerika presidenti, kes on kuni võimu üleandmiseni endiselt suurriigi juht. Seega on praegused EKRE ründajad ise just sellised, millistena nad üritavad oma oponente näidata.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused