Tapmisähvarduse saanud Jaak Madison pöördus politseisse

Eesti,
Jaak Madison

Euroopa Parlamendi saadikut Jaak Madisoni (EKRE) kutsuti sotsiaalmeedias „mättasse lööma“  ja poliitik tegi selle kohta politseile avalduse.

„Tegin politseisse avalduse, et iga jobu ikka niisama ei lärmaks ega kutsuks üles kedagi mättasse lööma,“ kommenteeris Madison, tuletades meelde, et aastaid tagasi määrati kaheaastane vangistus isikule, kes ähvardas Taavi Rõivast.

Avalduses tõi ta välja järgneva: “Isik nimega Aivar Viira võib olla toime pannud süüteo KarS § 151 lg 1 alusel, kutsudes üles mind mättasse lööma. Arvestades, et üleskutse on tehtud suure jälgitavusega sotsiaalmeedia lehel ning üleskutse ei ole kaheti mõistetav, on ta kutsunud üles vägivallale, millega on tekitanud realistliku ohu minu tervisele ja elule.”

Kõnesolev üleskutse oli kommentaarides Jaak Madisoni postitusele. „See Madison on Kremli käsilane ja tuleb mättasse lüüa,“ seisis postituses.

 

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused