Tarand viis oma kokkukeeratud teravas kastmes sopa Euroopa Parlamenti Antonio Tajanile

Eesti,
- Updated
©AP/Scanpix
Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani sai Indrek Tarandilt mahlaka võimaluse “paremäärmuslust” hukka mõista.

Nagu arvata võiski, läks Tarandi provokatsioon teravalt vürtsitatuna ka Euroopa Parlamenti, et seal tigetsevat hukkamõistu pälvida – kahjuks mitte intrigandi suhtes.

Delfi on uudise sõnastanud huvitavalt: Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani mõistis hukka eile toimunud parlamendiistungil vägivalla, mida Indrek Tarandi osas võidi kasutada (toimetuse rõhutus).

Tarandi fraktsioonikaaslane roheliste/Euroopa vabaliidu juures, Philippe Lamberts kirjeldab oma sõnavõtus esmaspäeval riigikogu ees juhtunut: “Kahe päeva eest korraldas Eestis parlamendierakond EKRE protesti ÜRO ränderaamistiku vastu. Meie kolleeg Indrek Tarand püüdis sellel protestil sõna saada, esindades protesti korraldajatest erinevat arvamust, kuid ta eemaldati vägivaldselt lavalt. Seejuures olid eemaldajateks ka kohaliku parlamendi rahvasaadikud,” sõnas Lamberts.

Juba Lambertsi sõnad, et eemaldajateks olid parlamendi rahvasaadikud, on üdini vale. Provokaatorist eurosaadik just rebiski rahvasaadikult mikrofoni, tema eemaldamises aga EKRE saadikud ei osalenud. Eesti vasakliberaalsed võimutegelased on asja just meelega valesti serveerinud

Üldiselt käis Tajani ja Lambertsi vahel jutt vajadusest vägivald hukka mõista, kuid parlamendi president on lubanud Eesti saatkonna arvamuse ära kuulata. Arvestades, et Eesti olematu välispoliitika on padusotsi Mikseri käes, saab Tajani ilmselt vasakäärmuslusega mürgitatud selgituse.

Järgmises Euroopa Parlamendis on tõenäoliselt vasakliberaalsust märgatavalt vähem ja Tarandi kaitsmise asemel küsitakse: miks eurosaadik käitub provotseerivalt ja suurendab lõhesid ühiskonnas?

Allikas: Delfi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused