Tarmo Kulmari 65. sünnipäevaks anti välja pühendusteos

Rubriik Eesti On
- Updated
Tarmo Kulmar

Tartu Ülikooli usuteaduskonna ja orientalistikakeskuse ühistööna ilmus TÜ kirjastuse väljaandel trükist võrdleva usuteaduse professori Tarmo Kulmari 65. sünnipäevale pühendatud teos „When Gods Spoke: Researches and Reflections on Religious Phenomena and Artefacts. Studia in Honorem Tarmo Kulmar“. Pühendusteost esitletakse homme, 4. detsembril professor Kulmari austamisõhtul korporatsioonis Sakala.

Orientalistikakeskuse poolt väljaantava teadustööde seeria Studia Orientalia Tartuensia, Series Nova 6 köitena ilmunud 435-leheküljelise kogumiku toimetajad on Tartu Ülikooli võrdleva usundiloo vanemteadur Peeter Espak, Tartu ülikooli sinoloogia vanemteadur Märt Läänemets ja Tartu Ülikooli orientalistika vanemteadur Vladimir Sazonov.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Köide sisaldab 23 artiklit Tarmo Kulmari õpilastelt ja kolleegidelt, Tartu ülikooli usuteaduskonna dekaani Riho Altnurme eessõna, Peeter Espaki pühendusartiklit ning Tarmo Kulmari teadustööde täielikku bibliograafiat.

Riho Altnurme tõdeb eessõnas, et Tarmo Kulmari mitmekülgsed õpingud ülikoolis – ajalugu ja arheoloogia, psühholoogia, eesti filoloogia ja teoloogia – on andnud talle oskuste näha maailma eri perspektiividest. 1991. aastast, mil Tartu ülikooli juures taasavati usuteaduskond, on Tarmo Kulmar olnud aktiivne nii akadeemilises töös kui ka teaduskonna arendamisel ja koostöökontaktide loomisel välisülikoolidega. Vähemtähtis ei ole ka tema ühiskondlik panus.

Kulmar on mitmekülgne humanitaarteaduste õppejõud ja mõjukas valdkonna edendaja. Tema lühiettekanded ülikooli lahtiste uste päeval on paljudele potentsiaalsetele tudengitele inspiratsiooniks erialavaliku tegemisel. Tema loengukursused on atraktiivsed üliõpilastele üle kogu ülikooli. Kulmar on inspireeriv ja edukas ka uue põlvkonna teadlaste harimisel – tema juhendamisel on tänaseks kaitstud kaheksa doktoriväitekirja.

Pühendusteose esitlus toimub homme, 4. detsembril professor Kulmari austamisõhtul Tartus korporatsioonis Sakala algusega kell 19.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused