Tartus toimub laupäeval konverents “Kas rahvuslus lahutab või liidab?”

Eesti,
©UU
Kas rahvuslus ühendab või liidab?

Laupäeval, 9. veebruaril algusega kell 12 toimub Tartu Ülikooli kohvikus (Ülikooli tänav 20) konverents “Kas rahvuslus lahutab või liidab?”.

Folkmuusik Indrek Kalda räägib konverentsil rahvuslusest ja kultuurist, noorteühenduse Sinise Äratus esimees Ruuben Kaalep rahvuslaste koostööst Euroopas, õppejõud Indrek Särg vaeb rahvusluse kohalikku ja globaalset mõõdet ning ajaloolane Jaak Valge arutleb teemal, kas vastasseise loob rahvuslus või globalism. Sõna saavad ka sõjandusekspert Leo Kunnas, Riigikogu liige Peeter Ernits ning Tartu linnas Riigikokku kandideerivad EKRE liikmed.

„Euroopa Komisjoni volinik Pierre Moscovici on hoiatanud, et rahvuslikult meelestatud erakondade edu korral ähvardavad Euroopa kontinenti sõda ja surm. Eesti Konservatiivne Erakond kannab rahvuslikku aatesuunda, aga meie väidame, et rahu on tagatud just õitsvate ja õiglaste rahvusriikide maailmas. Miks see nii on, seda konverentsil arutamegi,“ ütles ajaloolane Jaak Valge.

Huvilised on seega laupäeval oodatud Tartu Ülikooli kohvikusse, et rahvusluse teema üle üheskoos arutleda.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused