Tasuta bordellid EKRE-le… Eesti meedia, kui madalale te suudate veel langeda?

Rubriik Eesti On
- Updated
©Toomas Volmer/Ekspress Meedia
Kunagi virutas Mart Kadastik nuiaga vaenlastele. Nüüd peksab ta eestlasi, kes tahaksid oma maad hoida. Ju siis on nüüd nemad vaenlased…

Uued Uudised küsivad alustuseks ERR-ilt ja Mart Kadastikult: kas teil pole oma EKRE-vastases vihas enam kübetki eetilisust alles jäänud?

Millal hakkab Eesti meedia ebameeldivate poliitikute ütlemisi selgitama autismi, Alzheimeri tõve või veel millegi taolisega? Tundub, et see aeg pole enam kaugel…

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peavoolumeedia ei suuda ilmselt enam EKRE-ga mõistuse piires väidelda ja tema argumente ümber lükata, sest mindud on seletuseni, et tegu olevat seksuaalse rahuldamatusega.

“Ekreismi jõulise pealetungi taga on siis tegelikult seksuaalne rahuldamatus?” küsis Vahur Kersna Mart Kadastikult.

“See on üks komponent, mida võiks nagu arvata. Seksuoloogid võivad seda lähemalt rääkida. Aga see on üks seletus. Sellepärast, et see on väga tugevalt meestekeskne, maskuliinne on see populistlik liikumine, mida me Eestis näeme EKRE kujul. Siis tahes-tahtmata, miks selline jõuline maskuliinsus leiab sellise poliitilise väljundi? Kõik see pehmode vastane, et me ei ole pehmod ja selline retoorika on sellele üles ehitatud, et me oleme tegijad mehed – mulle tundub nii, et päris tegijad mehed seda, et nad on tegijad mehed, nii väga ei rõhutagi,” räägib Kadastik.

“Lahendus oleks… tasuta bordellid?” küsib Kersna

“Ma ei usu, et see oleks mingi lahendus. Pigem on lahendus naistes. Selles mõttes naistes, et naised ei peaks leppima sellega. Aga tasakaal on ühiskonnast ära läinud ja et seda tagasi tuua, siis on vaja tuua sellist hoolivat, empaatilist suhtumist rohkem ühiskonda. Naisvalijad tegelikult – kui poliitikat silmas pidada – peavad selgelt läbi nägema, kus on ikka tõeline naiselik alge veel säilinud ehk on lootust ka hoolivusele ja muretsemisele ja hoopis teistele, pehmematele väärtustele, mis on vajalik ühiskonna koos hoidmiseks, ja ka neid naisi eelistada. Teistmoodi ma ei kujuta ette, et saaks siin bordellide abiga seda EKRE probleemi lahendada.”

Eesti meedia ei räägi enam ei populismist, ei EKRE räigusest, ei rahva lollitamisest – nüüd ollakse siis asunud “EKRE fenomeni selgitama” täiesti mõistmatu loogikaga ja sellega on kaasa läinud meediamaastiku kaks suurkuju, kes mõlemad siiski paljastasid, et on labased kõmuajakirjanduse leheneegrid. Kersna ja Kadastik on langenud labase, matsliku ja mõnitava jutu tasemele – kes oleks seda küll uskunud?

EKRE mehed hoiavad oma naisi ja peret ning seksuaalse rahuldamatuse teema püstitus on näkku sülitamine kõigile EKRE inimestele ja nende peredele. Aga ajakirjandus ei hooli enam millestki pühast.

Mart Kadastiku jutus on palju huvitavaid momente, mille üle diskuteerida, kuid pärast sellist juttu… no ei ole enam mõtet sellisel tasemel inimestega väidelda!

Lõpetuseks lõik intervjuust, mis ütleb paljut:

Kersna: “Ajakirjandus võitleb tõe nimel ja tõe eest ja kompromissitult ja lõpuni – see on tema suur ja esimene ülesanne?”
Kadastik: “Jah. Mitte ainus, aga kui seda esimest ülesannet ei täida, siis kõik järgmised ülesanded kaotavad mõtte.”

Kersna ja Kadastik võitlesid seksuaalse rahuldamatuse tõestamise nimel kompromissitult ja lõpuni. Sest kui seda esimest ülesannet ei täida (EKRE-t laimata – toim.), siis kõik järgmised ülesanded kaotavad mõtte.

Allikas: ERR

Täienduseks: “kahesajataja” Margus Tsahkna tõi mängu ka fekaalid: “Kujundlikult võiks öelda, et end rahvuslike huvide eest seisvateks parteideks nimetavad EKRE ja Isamaa on kahepeale tekitanud keset tänavat fekaali ja varjamiseks katnud selle sinumustvalgega, kuid hais läheb järjest tugevamaks ning levib järjest kaugemale. Seda ei ole enam võimalik varjata:” (Delfi).

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused