Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tasuta eesti keele kursuste väidetav defitsiit tekitab sisserändajates „raevu“ riigi vastu

-
09.02.2024
Habras riik. Gerli Tali foto

Vene Delfi on avaldanud oma immigrandist töötaja Marina Begunkova järjekordse loo, kus väljendatakse rahulolematust eesti riigiga, kus ei pidavat piisavalt hoolivalt suhtuma sissesõitnutesse. Begunkova ise töötas varem aastaid Valgevene sõjalehe Zvezda armeekorrespondendina.

„Tallinna rahulolematu elanik ei saanud kahe aasta kestel astuda eesti keele tasuta kursustele. Pärast järjekordset ebaõnnestumist jaanuaris kirjutas ta vihased (гневные) kirjad nii migrantide adaptatsioonikeskusele kui ka Politsei- ja Piirivalveametile. Ta on kindel: antud probleem on aktuaalne tuhandete migrantide jaoks,“ kirjutab Begunkova.

Mihhail Turussov  tuli Eestisse esimest korda 2021. aasta lõpus, plaanides tulevikus vahetada kodakondsust, 2022. aasta jaanuaris toodi Venemaalt kõik asjad. „Vaatamata sellele, et Eestis on reaalne elada ainult vene ja inglise keele oskusega, arvan ma, et kohalikku keelt tuleb osata kasvõi baastasemel, et anda lugupidamise andam maale, kus sa planeerid edasi elada, ja kergendada kontakte riigiorganitega. Lisaks ei või ilma keeleoskuseta saada alalist elamisluba,“ pajatab Turussov.

„Mihhail räägib, et poolteist aastat tuli lahendada palju olmeprobleeme, seepärast tuli edasi lükata eesti keele õpingute algus,“ väidetakse artiklis.

Tüüpiline sealtpoolt sisserändaja hoiak: võiksin ka vene keelega läbi ajada; ei õppinud keelt, sest oli palju tähtsamatki teha; andke mulle otsemaid koht tasuta keelekursustel, sest olen raevus. Eesti riik peab, eesti riik on kohustatud, eesti riik ajab vihale.

Venemaale aga ei lubata kolida elama nendel soovijatel, isegi kaasmaalastel, kes ei oska vene keelt. Reegel kehtib selle aasta 01. jaanuarist.

Väljaanne Argumentõ i faktõ teatab:

Need, kes elavad välismaal ja tahavad vabatahtlikult kolida Venemaale, peavad esitama dokumendid, mis tõendavad vene keele valdamist. Vastav määrus on avaldatud õigusliku informatsiooni portaalis.

„Avalduste vastuvõtmise tingimuseks kaasmaalastelt, kes ei ole Venemaa Föderatsiooni, Valgevene, Kasahstani, Moldova või Ukraina kodanikud, on nende poolt vene keele valdamine tasemel, mis on piisav suuliseks ja kirjalikuks suhtluseks keelekeskkonna tingimustes,“ öeldakse dokumendis.

Eesti aga oleks nagu seniajani koloonia.