Tervise- ja tööminister Riina Sikkut: kümne aasta pärast on sünnitusosakondi veelgi vähem

KiirabiautoKiirabiauto

Uus sotsist tervise- ja tööminister Riina Sikkut alustas ametit ühese sõnumiga: Valga ja Põlva sünnitajad temalt tuge ei leia.

Intervjuus ERR-ile vastas ta küsimusele: “Teie eelkäijast jäi ka mitmeid lõpetama teemasid. Näiteks Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakondade sulgemise protsess. Milline on teie sõnum?” järgmist: “See, et sündide arv on maapiirkondades väike ja väheneb tulevikus veelgi, on fakt. Ilmselt kümne aasta pärast on meil sünnitusosakondi veel vähem. Aga kohalike elanikega tuleb leida kompromiss.”

Selle ütluse kohta küsib Facebookis Kalju Keeroja: “Mida tähendab uue sotsialistist ministri repliik “Aga kohalike elanikega tuleb leida kompromiss.” Kas naised peavad lõpetama sünnitamise või hakkama sünnitama põllu peal?” Üks arvustaja küsib: “Kas ministrid on loobunud isegi mingitki paranemist lubamast?”

Tõenäoliselt ei oodanudki Eestis keegi, et põrunud minister Ossinovski asemele võiks tulla spetsialist, kes viiks läbi realistlikumat ja inimestega arvestavamat poliitikat. Nii nagu uus riigihalduse minister Janek Mäggi soovitas naistel põllul või autos sünnitada, nii jätkab ka Sikkut sihitult rabeleva Ratase valitsuse joont.

Siit järeldus: sotsid ega teisedki kartellierakonnad ei kavatse teha midagi selleks, et elu maal välja ei sureks, vaid arvestavad juba ette, et Eesti ääremaastub veelgi rohkem ja elu sureb väljaspool Tallinnat ja Harjumaad välja!

Mis aga puutub palju laineid löönud Ossinovski alkoholipoliitikasse, siis vastab Sikkut küll selgelt: “Alkoholipoliitikas on otsused tehtud. Järgmise kümne kuu jooksul mingisugust pööret, muudatusi alkoholipoliitikas ei tule. See ei ole kuidagi minu fookuses.”

Kommentaarid