Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Terviseamet salastas vaktsiinihävimise aruande

-
26.07.2021
Terviseamet sogab omakorda. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Terviseamet kuulutas avalikustamisele mittekuuluvaks riigikantselei uurimiskomisjoni nõudel koostatud aruande, milles püütakse välja selgitada jaanipäeva paiku kolme miljoni euro ulatuses hävinenud vaktsiinide asjaolusid.

„15.07, dokument pole avalik,” kõlas terviseameti pressiesindaja Kirsi Pruudeli vastus küsimusele, millal aruanne riigikantseleile edastati ning kas selle sisuga on võimalik tutvuda.

Riigikantselei dokumendiregistrist ilmneb, et aruanne on saanud külge märke „Ärisaladus”.

Terviseamet ega selle ladusid haldav Riigi Kinnisvara AS pole enam kui kuu aega kestnud uurimise tulemusel suutnud välja selgitada, mis tõusis jaanipäeva ajal vaktsiinide külmaruumides tempoeratuur kõrgemale ettenähtud 8 kraadist, kirjutab Delfi. Lisaks ei suuda terviseamet tuvastada, kes tema töötajatest oli sättinud temperatuurikõikumise häiresüsteemi selliselt, et see ei häiriks riiklike pühade ajal valdkonna eest vastutavaid ametnikke

Uurimise lõpptähtajana on riigisekretär seadnud augusti keskpaiga.

Tänaseni pole ka keegi vastutust võtnud – ei Terviseameti juht ega ka ükski minister.

Kuigi Delfi kirjutab sedagi, et kindlustusfirma süüdistab terviseametit varjamises, valetamises ja seaduserikkumises. Asjasse on segatud ka peaminister Kaja Kallas, kuid peaministribüroo teemat ei kommenteerinud.