Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Terviseameti hädaolukorra staabi juht Ragnar Vaiknemets: „Kõhklejaid ei tohi hukka mõista“

-
25.10.2021
Meeleavaldajad
© Reigo Jõe

Terviseameti hädaolukorra staabi juht Ragnar Vaiknemets rääkis “Vikerhommikus”, et ühiskonna mitmeks kuuks lukkupanek jääbki korduma, kui vaktsineerimise tase ei tõuse. Samas rõhutas ta, et kõhklejaid ei tohi hukka mõista.

Vaiknemets nentis, et prognoos, mis puudutab meditsiiniabi tulevikku, on halb. Ta selgitas, et Eestis on suurusjärgus 380 000 vaktsineerimata inimest. Vaiknemets täpsustas, et praeguse seisuga jätkates jääb ka vähemalt järgmisel aastal ühiskond 4–5 kuu kaupa toimima, mille järel tuleb kehtestada ulatuslikud piirangud.

“On täiesti okei kõhelda ja vajada rohkem teadmisi ja selgitusi. Ma arvan, et siin ongi võti, kuidas me peame nende inimestega edasi liikuma,” ütles ta vaktsiiniskeptikute kohta.

Vaiknemets selgitas, et iga kõhkleja võiks võtta ühendust oma perearstiga, kes sellest nädalast alates on senisest enam keskendunud vaktsineerimisteemadele. Samuti soovitas ta pöörduda oma küsimustega otse terviseameti poole.

Vaiknemets kinnitas, et meditsiinipersonal ei vali pooli ja seistakse inimese tervise eest isegi siis, kui inimesed ise selle eest ei seisa.

Allikas: ERR