Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tervisekriis ajab valitsust tülli: käib üksteise avalik süüdistamine, kaotajaks jääb aga rahvas

-
01.08.2021
Kallas ja Ratas

Näib, et valitsuse kehva tervist ei päästa enam ka vaktsiinisüstid, sest kahe valitsuspartei vahel käib kehva olukorra üle koroonarindel süü üksteise kaela veeretamine ja avalik näpuga näitamine ning see on viimastel nädalatel eskaleerunud eeskätt peaminister Kaja Kallase (Reformierakond) ja töö- ja terviseministri Tanel Kiige (Keskerakond) vahel. Ütlematagi selge, et sellises õhkkonnas kaotab esmalt Eesti rahvas.

Vaktsineerimisplaaniga kimpus olev valitsus, kes sattus ka riigikontrolöri kriitika alla, kipub päris lõhki minema, oma osa on siin ka suutmatus ühist presidendikandidaati leida.

Kui eelmises valitsuses püüdis EKRE Tanel Kiigest vabaneda, siis oli seletajaid palju stiilis, et mis te kiusate tublit töömesilast. Nüüd pole ikka midagi muutunud – Kiik ajab ümmargust mulli, kuid lõpuni ei jõua ikka oma suutmatust varjata.

Kuna tegemist on Keskerakonna esimehe Jüri Ratase „pailapsega“, siis on temast lahtisaamine raskendatud ka praeguses valitsuses.

ERR uudis räägibki sellest, millele Uued Uudised viitasid juba mõni aeg tagasi: Reformierakonna tipp-poliitikud on aina kriitilisemad tervise- ja tööminister Tanel Kiige ja tema alluvate suhtes. Keskerakonna esimees Jüri Ratas leiab samas, et Kiik on tööga hakkama saanud ning erakond teda tagasi kutsuda ei kavatse.

Reformierakonna tippe Andrus Ansip kirjutas sotsiaalmeedia postituses, et Kiige rahulolu on masendav ja kuritegelik, valetatakse endale ja rahvale ning et Kiigega saame viiruse.

“Lühidalt öeldes, koalitsiooni tervis on nagu Eestimaa ilm. Aga kui nüüd tõsisemalt vastata, siis õnneks Euroopa Parlamendi liikmed ei ütle, kes peab lahkuma koalitsioonist ja kes ei pea lahkuma koalitsioonist,” sõnas Keskerakonna juht, Riigikogu esimees Jüri Ratas „Aktuaalsele kaamerale“.