Tervishoiutöötajad korraldavad 20. septembril hoiatusstreigi

Rubriik Eesti On
- Updated
VEREPROOV D-VITAMIINI MÕÕTMISEKS

Tervishoiutöötajad teatasid neljapäeval ametlikult valitsusele ja tööandjatele, et 20. septembril toimub üleriigiline hoiatusstreik.

Kell 9 algava ning tund aega kestva hoiatusstreigi ajaks peatatakse haiglates plaanilised ambulatoorsed vastuvõtud, uuringud ja protseduurid ning plaaniline töö statsionaaris, teatasid Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit ühisavalduses.. Samuti katkestatakse töö mitmetes perearstikeskustes. Töötavad kiirabi, erakorralise meditsiini osakonnad ja patsientidele osutatakse vältimatut arstiabi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hoiatusstreigi eesmärk on öelda kõigile Eesti inimestele, eelkõige aga poliitikutele: tervishoiu rahastamist peab suurendama, et patsiendid saaksid vajalikku ravi. Tööseisaku ajal toimuvad raviasutustes kõnekoosolekud.

Kolm tervishoiutöötajate ühendust teatasid, 1.juuli seisuga ootas haigekassa rahapuuduse tõttu ravijärjekordades üle 180 000 patsiendi. “Haiglates ei ole haigeid ukse taha jäetud, vaid ravitud rohkem, kui haigekassa lepingutes ette nähtud. Nüüd kavatsetakse haiglaid selle eest karistada ravihindade kärpimisega, kuigi raha lisakulu katmiseks on haigekassa jaotamata kasumi näol olemas. Patsientide huvides selline samm kindlasti ei ole, tervise-ja tööminister Jevgeni Ossinovski tunnistab, et see mõjutab tervishoiuteenuste kvaliteeti,” seisab avalduses.

“Riigieelarve tasakaalu nimel tuuakse ohvriks ravi kvaliteet,“ ütles kirurg Andres Kork. Tema sõnul sunnib hinnakärbe kasutama kõige odavamaid ravimeid ja loobuma moodsaimatest operatsioonimeetoditest, sest nendeks vajalikke vahendeid haiglad enam osta ei jõua.

Viimati kehtis negatiivne hinnakoefitsient eriarstiabis sügava majanduskriisi ajal.

Hoiatusstreigis osalevad Põhja-Eesti regionaalhaigla, Tartu Ülikooli kliinikum, Tallinna lLastehaigla, Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla, Pärnu haigla, Ida-Viru keskhaigla, Hiiumaa haigla, Järvamaa haigla, Kuressaare haigla, Lõuna-Eesti haigla, Läänemaa haigla, Narva haigla, Põlva haigla, Rakvere haigla, Raplamaa haigla, Valga haigla, Viljandi haigla, Jõgeva haigla, Haapsalu NRK, Elva haigla TM, Räpina haigla, Hiiu Ravikeskus, AS Medicum, PJV Hooldusravi Keila, Tartu linna polikliinik, Nõmme perearstikeskus OÜ Meditiim, OÜ Mediarte, Saku Tervisekeskus, Kaja Õunapuu OÜ, Kambja PAK, Meie Tervis OÜ, TÜ Haapsalu perearst, Kalamaja Perearstid OÜ, OÜ Aira Perearstikeskus.

BNS

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused