Toetudes Ivan Makarovile – Eesti ajakirjanduses ronib tribüünile uus Kingissepp

Rubriik Eesti On
©Scanpix
2007. aastal viidi Viktor Kingissepa monument Maarjamäele ajaloomuuseumi. Nüüd üritab Eesti ajakirjandus teda taas püsti upitada.

Kolumnist Ivan Makarov on taas teinud põhjaliku analüüsi Eestis toimuvast, millest väärivad väljatoomist tema soovitused, kuidas edasi minna.

Makarov ütleb, et hästi tasustatud poliitikud ei peaks välismaa esindama oma kildkonna ambitsioone, vaid riiki, nad ei tohiks laita oma rahvast ja kätte maksta oma riigile, vaid peaks neid esindama ja kaitsma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks soovitab ta püüelda sinnapoole, et säilitada mingisugunegi majanduslik iseseisvus, eeskätt energeetiline, hoida tõhusa kontrolli all illegaalne ja eriti poolillegaalne immigratsioon, lõpetada häbiväärne rahapesu, mitte vastandada mehi ja naisi, eestlasi ja venelasi, taastada eesti keele roll.

Eraldi on Ivan Makarov võtnud luubi alla ajakirjanduse, soovitades mõelda, kuidas saaks muuta meilt praktiliselt üle võetud venekeelne meedia taas meie maa meediaks, mitte naeruvääristada kõikjal eesti meedias meie liitlase USA presidenti Donald Trumpi ja mõelda, kuidas tasakaalustada kogu meie meedia, mis on kreenis vasakule sedavõrd, et “varsti võib juba ronida Vabaduse võidu väljaku tribüünile hõisete saatel uus Kingissepp.”

Kogu selle refereeringu juures keskendukski meediamaastikule, sest viimases lõigus Makarovi poolt üles loetud kõrvalekalded on lausa näkkukisendavad. Venekeelset meediat jälgides kuuleb sealt väga Kremli-meelseid väljaütlemisi, teisalt aga on siinne venekeelne ajakirjandus kaasa läinud rahvuskonservatiivide mõnitamisega – näiteks Delfi Vene meedia päevik, mis on karmilt bolševistlik euromeelse suunitlusega.

Trumpi pihta antakse endiselt turmtuld ka Eesti meedias, kus uudiste põhirõhk on sellel, mida Trump on skandaalselt öelnud. Pidevalt rõhutakse mingite komisjonide uuringutele, et kohe-kohe on tulemas miskit, mis hävitab Trumpi täielikult – ja nii juba üle kahe aasta, kuigi mitte midagi ei juhtu ja USA president hoopis kogub populaarsust.

Võib-olla ei tee Eesti ajakirjandus seda igakord isegi tahtlikult – lihtsalt võetakse üle Lääne liberaalsete väljaannete uudised ja söödetakse need ette samas sõnastuses, mis aga on näiteks France Presse ehk AFP puhul väga tugevalt Ameerika-vaenulikud.

Täiesti õige on Ivan Makarovi arvamus sellest, et kogu meedia on täiesti vasakule kreenis. Eriti paistab see silma Delfi-EPL-i noorte ajakirjanike puhul, kes tunduvad olevat õpetust saanud kõige ehtsamas marksistlikus ülikoolis (TLÜ-s? Või Lauristinilt?). Kuidas muidu seletada seda, et Valgamaa ettevõtja intervjuust võttis Delfi Ärileht välja EKRE pihta suunatud laused (mida oli vähe ja pealegi ütles inimene, et soovib olla apoliitiline) ja tegi sellest eraldi loo?

Ivan Makarov on mingil moel kõrvalseisja ja tema soovitused on seetõttu eriti asjalikud. Neist tasub õppida, eriti meedial. Ja loo pealkirigi on hea: “Ajalooratas ja Maasikas Junckeri kaelal”.

Täislugu loe SIIT

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused