Toiduliidu juht: on selge, et toiduainetööstuse päästmine riigile korda ei lähe

Eesti,
Sirje Potisepp

Euroopa Komisjoni ettepanekud energiakriisi leevendamiseks ning sellekohased Eesti valitsuse seisukohad valmistasid toidutootjatele suurt pettumust: poliitiline tahe toetada toiduainetööstust puudub, meie ettevõtted on konkurentsist väljas ning tarbijaid ootab ees toiduhindade jätkuv tõus, kirjutab Postimees.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul Euroopa Komisjoni välja käidud ettepanekud ning Eesti valitsuse vastavad reaktsioonid annavad selget signaali – toiduainetööstuse päästmine ei ole riiklik prioriteet.

„Kuulsime palju poliitloosungeid, aga mida ei tulnud, on reaalsed sammud kriisi leevendamiseks alanud sügistalve hooajaks. Kui Eesti poliitikud ei leia poliitilist tahet aidata oma toidutööstusi, siis toiduainete hinnad jätkavad tõusu ning Eesti toidusektor langeb konkurentsist välja, sest erinevalt meist toetavad juba praegu Läti, Leedu, Poola, Saksamaa ja Rootsi riigid oma ettevõtteid sarnaselt eratarbijatega,“ ütles Potisepp.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused