Toimus Jüri Kuke mälestusele pühendatud ajalookonverents

Eesti,
- Updated

26.märtsil 2017.a. toimus Jüri Kuke mälestusele pühendatud ajalookonverents.

Teadlane Jüri Kukk õppis ja töötas Tartu Ülikoolis aastail 1958-79 ning hukkus Vologda tapivanglas 27.märtsil 1981.a. Tema mälestuseks korraldati Langenud Vabadusvõitleja Päeva Tartu Ülikoolis juba XXI korda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ettekannetes meenutati veel olulisi tähtpäevi, nagu 30 aasta eest toimunud avalik protestimiiting Hirvepargis Tallinnas ja organisatsiooni Vaba-Sõltumatu Noortekolonni nr. 1 asutamist Võru linnas, samuti Vabatahtlike Jäägrikompanii loomist 25 aasta eest Läänemaal. Peatuti ka meie lähiajaloo vähemteada tähistel, näiteks Inglise peaminister Winston Churchilli otsusel jätta Balti riigid NSV Liidu koosseisu, millest tänavu märtsikuu alguses möödus 75 aastat.

Konverentsil esinesid ettekannetega ka EKRE liikmed. Henn Põlluaasa ettekanne kandis intrigeerivat pealkirja: “Sotsid-rahvusriigi lammutajad”. Tema ajalookonverentsil peetud kõne avas peagi ilmuva raamatu olulisi tahke. Teades Henn Põlluaasa süvenemisvõimet ja tõsiteaduslikku haaret ning head sulejooksu, jääma huviga ootama.

Allakirjutanu ettekanne teemal: “Mälestusi lugedes selgub tõde”, sedastas Riigikogu avalikul istungil 7. märtsil ka arutletud Vabadussõdalaste rehabiliteerimist puudutava  mõistmiseks ülevaadet kaasaegsete mälestustest ning vastavaid rõhuasetusi.

Tuleb lisada, et ajalookonverents on olnud rahvuskonservatiivide hulgas alati populaarne. Varasematel konverentsidel on esinenud Martin Helme, Indrek Särg, allakirjutanu jt.  Ettekanded on ka jälgitavad internetis UVTV otsingumootori abil.

Aare Pällin

FOTO: http://isekiri.blogspot.com.ee/2013/05/juri-kuke-album.html

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused