Tööandjad nõuavad kiiret kriisist väljumise plaani, valitsus nendib, et olukorda dikteerib viirus

Eesti,
- Updated
©UU
Praegu dikteerib iga valitsuse ja riigi tegemisi mitte inimeste tahe, vaid see mikroskoobi all nähtav surmavaenlane. Pilt on illustratiivne.

Surve eriolukorrale kasvab, mida näitas tänane tööandjate pöördumine – kuid seda ei saa lõpetada enne, kui haigus põhjalikult taandub, nagu tõdes valitsus.

Tööandjate keskliidu volikogu leiab, et Eesti meditsiinisektor on tervisekriisi haldamisega hästi toime tulnud, kuid nüüd on vaja kiirelt paika panna kriisist väljumise tegevusplaan.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakondliku meelestatusega Arto Aas ütleb, et “Euroopa Komisjon on andnud selged suunised kriisist väljumiseks” ja et “…Eestis pole konkreetse tegevuskavani jõutud. Riik vajab piirangutest väljumise plaani, mis vaatab mitu kuud ette ning kus on selgelt paigas kõigi osapoolte rollid.”

Aas leiab ka, et “samas on näha, et Eesti tervishoiusüsteem saab tänase olukorra ohjamise ja koroonaviirusse nakatunute raviga kenasti hakkama. See annab kindluse, et võime asuda piiranguid leevendama.”

Tegu on ehtsa oravaparteiliku nõudmispoliitikaga,  mis põhineb ainult valitsusele ärategemisel, võltsoptimismil ja mis kõige tähtsam – Euroopa Komisjoni kõrgetel otsustel.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil olid peaminister Jüri Ratas, välisminister Urmas Reinsalu ja rahandusminister Martin Helme olukorra kiire normaliseerumise osas märgatavalt vaoshoitumad.

Viimane neist rääkis, et kui praegu kiirustada piirangute leevendamisega ning viirus tuleb jõudsamalt tagasi, tuleb järgnev taastumine tohutult raskem kui praegu ettevaatlikult tegutsedes. “Praegu saame eksida ainult ettevaatuse kasuks,” märkis Martin Helme.

Rahandusminister toonitas, et praegu juhib tegevusi ainult meditsiiniline olukord ehk mistahes meetmed sõltuvad vaid koroonaviiruse levikuga seonduvast.

Kui ajakirjanik küsis talt, millal saab tuleviku suhtes selgust, siis täpsustas Martin Helme, et Eesti on olukorras, kus mingit selgust tuleviku osas pole ega saagi olla, sest kõik oleneb haigusest. “Keegi ei tea, mis kolme kuu pärast juhtub,” ütles ta.

“Meie ei dikteeri sündmusi,” sõnas Helme. Tema sõnul peaks lähtekoht olema see, et seni, kuni pole öeldud, et võib teha, seni ei või teha.

Ettevõtjatele tuletas ta meelde, et majandus saab toimida alles koroonaviiruse ohu möödudes – näiteks turistid tulevad Eestisse alles siis, kui teavad, et nakkusohtu siin enam pole.

2 commentsOn Tööandjad nõuavad kiiret kriisist väljumise plaani, valitsus nendib, et olukorda dikteerib viirus

  • Avatar

    Kuulge tööandjad – te olete tõelised koonerdajad, teid ei huvita eestlase või Eesti riigi kodaniku elementaarne heaolu. Kogu see Reformierakonna ajastu ajal välja töötatud tööandjate lakeisüsteem on Eesti riigi suurim läbikukkumine. See kuidas Reformierakond jumaldas teatud tääandjaid ja kogu süsteem käis läbi nende on alandav ja orjastav. Samas kui see töötaja ei saa töötukassalt isegi mitte sandikopikat, et ei peaks ennast alandama. Kellele on mõeldud Töötukassa, kui inimene ei saa sealt kohe alguses mingisugust kindlust ega tuge? Väga suur osa Eesti tööandjaid väärivad odavat sissetoodavat orjatööjõudu ja ei mitte midagi muud enamat, sest nad ei hooli Eesti töötajast kui inimesest nagu seda pole ka kunagi teinud ka Reformierakond.

  • Avatar

    no aga nii peabki ju. Papp on käes, veelüks kriis on pööratud võiduks; ja nüüd peab sundima matsirahva jälle tööle. Normaalne ju. Me peaks õnnelikud olema, et nad rohkem raha ei küsi … või just seda nad teevadki? Tsitaat – “…mis vaatab mitu kuud…” ohhhh, et selle väljatulemise peame ka kinni plekkima?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused