Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tööandjad protesteerivad maksutõusude vastu, Tallinn saatis valetajate valitsuse lausa pikalt

-
03.05.2023
Valetajate valitsus virutab ka tagataskust viimase kui euro. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Valede koalitsiooni teerullipoliitika ajab üha uued ühiskonna sektorid protesti avaldama, pealinn on koguni keeldunud kooskõlastustest.

BNS vahendab: “Eesti Tööandjate Keskliit soovitab valitsusel mitte menetleda turismisektori plaanitud käibemaksumuutust kevadel kiirkorras, lisaks vajab liidu hinnangul põhjalikku analüüsi nii aktsiisimäärade tõstmine kui madalama dividendi tulumaksumäära kaotamine.

Käibemaksu üldine tõus, aktsiisitõusud, majutusasutuste käibemaksu kiire kasv ja riiklik surve alampalga kiireks tõstmiseks võivad liidu hinnangul koosmõjus märkimisväärselt Eesti majandust kahjustada. Eriti tugeva surve alla sattuvad maapiirkonna ettevõtjad, sealhulgas turismisektor, mis kaotab naabritega võrreldes olulisel määral oma konkurentsivõimet.”

Teine BNS-i uudis ütleb: “Tallinna abilinnapea Joosep Vimm ütles kolmapäevasel linnavalitsuse pressikonverentsil, et linn ei kooskõlasta valitsuse maksumuudatuste plaani eelnõude paketti, eelkõige kavandatava majutusasutuste käibemaksu tõusu tõttu.

“[Teisipäeval] saatis Tallinna linn Eesti Linnade ja Valdade Liidule oma seisukoha, mis puudutab valitsuse planeeritavat maksumuudatuste paketti. Tallinna linna seisukoht on mitte kooskõlastada seda konkreetset maksupaketti,” ütles Vimm.

Kuigi eelnõu seletuskirjas on Vimma sõnul mainitud, et muudatustel ei ole tuvastatud olulist mõju omavalitsustele, siis Tallinna finantsteenistuse hinnangul toob käibemaksu 2-protsendipunktine kasv linnale lisakulu ligikaudu 5 miljoni euro ulatuses.”