Toomas Alatalu: ENPA pahandas Moskvaga vaid sõnades, praktikas käis majanduslik koostöö ja gaasijuhtmete rajamine

Nord Streami ehitus

Poliitikavaatleja Toomas Alatalu juhib tähelepanu, et Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) otsuse taga taastada täies mahus Venemaa delegatsiooni õigused on Berliini-Pariisi juhitud topeltmäng – Moskvaga pahandati Krimmi ja Ukraina pärast vaid sõnades, praktikas käis aga majanduslik koostöö.

 

“Läinud esmaspäeval-teisipäeval hääletas Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee selle poolt, et taastada Venemaa kaasalöömine selle institutsiooni tegevuses, ilma et oleks kõlanud väiksemgi vabandus rahvusvahelise õiguskorra rikkumise eest või antud lubadus lõpetada sõjaline sekkumine teistes riikides toimuvasse,” kirjutab Alatalu ajalehes Meie Maa.  

“Enamiku Euroopa riikide valitsuste meelemuutuse taga on pikalt käinud Berliini-Pariisi juhitud topeltmäng: Moskvaga pahandati vaid sõnades, praktikas käis aga majanduslik koostöö ja gaasijuhtmete rajamine, milledest Nord Stream 2 valmib detsembris. Sestap oli viimane aeg topeltmäng lõpetada ja sellega alustati ENPA-l. Tehtud otsuse tagajärjeks sai algul Ukraina, seejärel ka Eesti, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia ja Gruusia delegatsioonide lahkumine assambleelt ja mis sügisel edasi saab, sõltub nende riikide ja parlamentide otsustest. Pole raske märgata, et kõik loetletud riigid on 1939. aasta Molotov-Ribbentropi pakti ohvrid.”

UU

 

 

 

 

Kommentaarid