Toomas Haug: „Sirp“ kasutas mentaalset keemiarelva suure hulga laste vastu

Eesti,
- Updated
keemiarelv

Mitte kellegi ükskõik kui Eesti-kriitiline või internatsionalistlikult põhjendatud maailmavaade ei vabanda sellist maitsetust, millega tuli viimases „Sirbis“ lagedale Mikk Pärnits, leiab kriitik ja kirjandusloolane Toomas Haug.

„Mikk Pärnitsa noorte laulupeost ajendatud kirjatöö 14. juuli „Sirbis“ („Lühike ülevaade Eestist kui apartheidiriigist“) osutab, et sõnavabadusega on Eestis asjad korras – see vabadus on enam-vähem piiritu. Ja see on põhimõtteliselt hea,“ kirjutab Haug Huikajate blogis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Teiselt poolt tõestab nimetatud kirjatöö, et koos sõnavabaduse piiridega on Eestis kadunud ka hea maitse piirid. Ja need on õieti ainsad piirid, mis kaitsevad kultuuri tundlikku loomust tuima verbaalse vägivalla ja poolharitlasliku jõhkruse eest. Hea maitse piire ei kehtesta ükski seadusandlik akt. Neid reguleerib ainult kultuurikogukonnas valitsev mentaliteet.“

Haug meenutab, et kunagi lähiminevikus ilmus ajakirja „Looming“ veergudel midagi, mida võis käsitleda tavatu maitsetusena üksikisiku aadressil.

„Sellega ühenduses astus oma ametist tagasi tollane peatoimetaja. Niisuguse sammuga anti muuhulgas mõista, et Eesti kultuurist hoolivate inimeste kohustus on tajuda hea maitse piire. Ja see juhtum tuletab veel tagantjärelegi meelde, et nii nagu keemiarelvade kasutamise puhul, nii jookseb ka hea maitse piiride rikkumise puhul kusagilt punane joon, mille ületamise eest tuleb vastutada,“ ütles Haug, kelle sõnul „Sirp“ on kasutanud mentaalset keemiarelva suure hulga laste vastu.

„Mitte kellegi ükskõik kui Eesti-kriitiline või internatsionalistlikult põhjendatud maailmavaade ei vabanda sellist maitsetust.“

UU

LOE LISAKS

EKRE soovib kultuuriminister Indrek Saarelt vastust, kas valitsus kiidab heaks kultuurileht Sirbi riigivaenuliku tegevuse

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused