Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Toompea lossi auväärseimal kohal asub hoopis Ukraina, mitte Eesti lipp

-
02.05.2022
Riigikogu
© Uued Uudised

Ukraina sõja kajas on paljud eraisikud ja riiklikud institutsioonid avaldamas Ukrainale toetust sini-kollase lipu heiskamisega, mis paraku on kohati tähtsamal kohal kui meie enda riigilipp, nii minnakse mõnigi kord selles toetustuhinas vastuollu meie lipuseadusega või kehtestatud kodukorraga.

Riigikantselei kodulehel (https://bit.ly/3kixglN) öeldakse, et õues asuva kolme mastiga lipurea puhul asub auväärseim lipp keskel. Tsitaat: „Lippude paigutamine. Aupunkti määramisel lähtutakse lippude arvust, tähelepanu keskpunktist ja lipurivi formatsioonist. Kui lipumaste on paaris arv, siis loetakse aupunktis paiknevaks lipuks lipurivi tagant vaadates kõige paremapoolset lippu. Kui aga lippe on paaritu arvu, siis aupunkt asub lipurivi keskel.“

Eesti Vabariigi parlamendi hoone fassaadil on lehvimas kolm lippu ning keskmine neist ehk auväärsemal kohal on hoopis Ukraina oma.

See pole kaugeltki ainus näide. Selline nahast välja pugemine ja iseenda mahasalgamine on muutunud kohati kummaliseks. Meenuvad ajaleheartiklid, kus näiteks mõnede poliitikute käest küsiti tagamõttega, miks nad ei pane oma sotsiaalmeedia kontole olevale profiilipildile juurde Ukraina lippu, et miks seal on Eesti lipp; või samalaadne asi pintsakurevääril asuva lindikese kohta.

Õnneks lehvib Pika Hermanni tornis endiselt siiski sini-must-valge trikoloor.