Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Triumf Lõuna-Eestis: rahvuskonservatiivid võitsid valimised Põlva ja Räpina vallas

-
18.10.2021
Tiit Kala

Põlvamaal Põlva vallas kogus EKRE 1451 häälega kuus kohta 27-liikmelisest volikogust mis teeb 22,5 % kogu häältesaagist. Sama palju kohti said ka Reformierakond ja Keskerakond, kuid nende protsent oli veidi väiksem. Eesti 2000, Isamaa ja valimisliit Põlva Areng said igaüks kolm kohta.

Enim hääli (497) koguski Põlva vallas EKRE kandidaat Indrek Käo. Lisaks temale on volikogusse pääsenud EKRE-st Greg-Mattias Murumets, Andres Kangro, Rein Käsk ja Tõnu Lõbu ja Tunne Piiper.

Põlva naabrite juures Räpina vallas sai EKRE samuti kuus kohta, seda 21-liikmelises volikogus. Koguti 883 häält, mis on 27,7 % häälte kogusaagist. Samapalju kohti sai ka valimisliit Ühtne Vald. Reformierakond sai viis ja Keskerakond neli kohta.

Rahvuskonservatiividest pääsesid Räpina vallavolikokku Tiit Kala, Marge Trumsi, Vladimir Kondatrjev, Diana Salf ja tarmo Salve.

Lõuna-Eestis on EKRE pooldajaid üldse traditsiooniliselt väga palju, nii saavutasid rahvuskonservatiivid teise tulemuse naabervaldades, nii Kanepi, Kastre, Setomaa, Võru vallas, aga samuti näiteks Otepää ja Elva vallas ning Võru linnas.