Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trooja oravad: Hiina poeb Eestisse Taavi Rõivase tunneli kaudu

-
06.09.2019
Taavi Rõivasest ja Reformierakonnast võivad saada Hiina Trooja-oravad Eestis.
© Scanpix

Lähiajaloost on meeles, missugune skandaal puhkes, kui Venemaa kutsus Nord Streami projekti juhtima endise Saksa kantsleri Schröderi- nüüd võib see Eestis Taavi Rõivase kaudu korduda.

Täna on õhus samasugune skandaal, kui uskuda Postimeest: „Et Hiina kapitali toel plaanitava Tallinna-Helsingi tunneli ehitamine saaks vajaliku tõuke, soovis arendaja Finest Bay Area Development palgata meeskonda endise peaministri Taavi Rõivase.“

Sellest rääkis toimetusele üks Eesti juhtivaid Hiina eksperte Leslie Leino. Selline taktika olevat Hiinale omane, ent sellegipoolest on hirmutav näha seda juhtumas ka Eestis.

“Hiinlased palkavad alati oma suurte investeerimisprojektide juurde kellegi väga heade sidemetega kohaliku. Neil on vaja kedagi, kes saab otsustajatele helistada otse mobiilile,” ütles Leino. “Hiina puhul peame meeles pidama, et sellised sidemed viivad alati välja kommunistliku parteini,” kirjutab Postimees.

Tsiteerigem Postimeest: „Rõivas, kes on varem olnud tunneli projekti innukas toetaja ning kes tunneb selle algatajat Peter Vesterbackat hästi, eitas, et konkreetset pakkumist oleks tehtud: “Ei ole olnud mingit kindlat pakkumist, millele öelda jah või ei. On olnud juttu, kuidas tagada, et tunnel päriselt juhtuks. Formaalset sidet praeguse hetkega ei ole ja pole kindel, kas see ka tuleb.”“

Uute kaubavahetusteede tarbeks infrastruktuuri rajamine on Hiina “Vöö ja tee initsiatiivi” keskmes. See on siis Hiina variant Nord Streamist.

Selle peale võiks küsida, kas ka Rõivase kõmuline Kaug-Ida reis oli olnud seotud sealset maailmavallutuslikku režiimi teenivate algatustega. Pealegi on teada, et Reformierakonnal on olemas oma memorandum Hiina kommunistidega. Sellele viitas kevadel oma intervjuus Õhtulehele Riigikogu esimees Henn Põlluaas. Nende uudiste valguses kahvatub selle kõrval Keskerakonna kunagi sõlmitut ja tänaseks sisutühi memorandum Putini parteiga „Ühtne Venemaa“.

UU