Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Tuhanded inimesed Toompea lossi ees: tänane meeleavaldus tõi meelde ärkamisaja

-
27.05.2023
Meeleavaldus traditsioonilise abielu kaitseks – Toompeal 27. mail 2023

Tuhanded murelikud inimesed tulid täna Toompea lossi ette meelt avaldame mitte üksnes niinimetatud homoabielude seadustamise vastu, vaid ka muude halbade plaanide vastu, mida teerullina rahvast üle sõitev valitsus peale surub.

Kuigi kohale tuldi murega, läks inimeste meel palju rõõmsamaks kohapeal nii paljusid mõttekaaslasi nähes. Lehvitati rahvuslippe, kanti plakateid, kohal oli noori ja vanu, tuldi üksi ja kambakesi, väga palju oldi kohal lastega ja terve perekonnaga.

Meeleolu oli rahulik, samas patriootlik ja rahvusromantiline nagu vanadel headel aegadel, kui toimus uus ärkamisaeg. Sedavõrd suur rahvahulk andis paljudele lootust, et eestlased pole peitu pugenud ning valmis oma õiguste eest seisma. Avanenud vaatepilt sarnanes sellega, mil eestlased tulid 30 aasta eest sinnasamasse internatse ära ajama.

Meeleavalduse alguses loeti peakorraldaja, sihtasutuse Perekonna- ja Traditsiooni kaitseks vedav ning Riigikogu EKRE fraktsiooni kuuluv Varro Vooglaid Meie Isa palvet, seejärel peeti kõnesid, kus teiste seas esinesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme, Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison, EKRE volikogu esimees Evelin Poolamets, kirjanik Sven Sildnik jt.

Muusikalisi vahepalasid pakkusid Merit ja Kaupo Männiste ning Laikrete perebänd.

Martin Helme rääkis, et toimumas on revolutsioon, kuid see on vastassuunas, sest valitsus on tõusnud oma rahva vastu.

Tema kõne lõpus kõlasid ovatsioonid ja hüüded „Eesti eest!“.